Panel akustyczny – dobry przyjaciel muzyków

Aby być dobrym muzykiem trzeba jak wiadomo ćwiczyć regularnie. Przykładowo grając na gitarze elektrycznej możemy założyć sobie słuchawki. Jeśli jednak naszą pasją jest gra na perkusji, kontrabasie, skrzypcach czy instrumentach dętych to na pewno dobrze wiemy jak ciężko jest ćwiczyć w domu, tak aby nie przeszkadzać innym domownikom czy sąsiadom.

Magia paneli akustycznych – cisza w pomieszczeniu

panele akustyczneBardzo ważne jest pomieszczenie, w którym będziemy ćwiczyć i grać. Jeśli mieszkamy w domu wolnostojącym, to odpada nam chociaż problem sąsiadów, którzy nie dzielą z nami ścian, po których dźwięk się rozchodzi. Jednak są jeszcze domownicy, którzy też chcieliby zaznać chwili spokoju od naszych codziennych ćwiczeń. Jeśli natomiast ktoś mieszka w bloku, to raczej nie podejmuje się nawet kupna perkusji czy innego głośnego instrumentu do mieszkania, bo nie chce zakłócać ciszy sąsiadom. Jest na to jednak proste rozwiązanie, które pomoże nam wygłuszyć pomieszczenie, w którym chcemy grać i ćwiczyć. Panele akustyczne to coś, w co każdy muzyk powinien się zaopatrzyć i obłożyć nimi ściany, aby wytłumić dźwięki, by nie przeszkadzały otoczeniu. Na rynku mnóstwo jest różnych paneli, każdy z nich wygłusza mniej lub bardziej generowane decybele. Zależy to od ich kształtu i materiału, z którego są wyprodukowane. Im bardziej wypukłe, wystające kształty, tym bardziej wygłuszają generowane w danym pokoju dźwięki. Dużo też zależy od gąbki, z której są zbudowane.

Jeśli marzymy o graniu na instrumencie, nie musimy wcale z tego rezygnować w obawie o to, że będziemy przeszkadzać naszym graniem sąsiadom i otoczeniu. Panele, które wygłuszają akustykę w pokoju nie dość, że spełniają swoją funkcję i możemy swobodnie grać, to w dodatku producenci dbają o ich estetyczny wygląd, tak aby wygłuszony nimi pokój wyglądał przyjaźnie i klimatycznie.