Orurowania z homologacją do osobówek

Orurowanie do samochodów terenowych najczęściej bywało modyfikacją improwizowaną, która nie miała żadnego pozwolenia drogowego i nie mogła być stosowana w samochodach drogowych. Do jazdy po torach offroadowych nie jest potrzebne takie pozwolenie, toteż wiele pojazdów terenowych wzmacniano ramami ze stali czy stopów metali o dużej wytrzymałości.

Legalne orurowanie do samochodów osobowych

orurowanie samochoduKierowcy którym spodobał się taki sposób ochrony samochodu często byli zdziwieni iż orurowanie improwizowane nie posiada homologacji, a tym samym nie może być montowane w samochodach drogowych, osobowych, czy jakichkolwiek innych pojazdach które poruszają się po krajowych drogach. Orurowania pochodzące od producentów samochodów były więc rozchwytywane gdy tylko pojawiły się na rynku, gdyż takie orurowania miały pozwolenie drogowe, i mogły być założone w dowolnym samochodzie. Co więcej, firmy samochodowe wypuszczały nie tylko uniwersalne ramy, które pasują do każdego modelu samochodu po krótkim dopasowaniu, ale również warianty do konkretnych samochodów, przeznaczone tylko do nich. Te ostatnie, mimo pozornego ograniczenia, okazały się niesamowicie popularne, gdyż od początku były one skonstruowane tak, by idealnie pasować do konstrukcji samochodu do którego zostały przeznaczone, a przez to nie wymagają one tak dużego nakładu pracy podczas montażu jak dowolne inne orurowanie uniwersalne.

Modyfikacje te są bardzo popularne wśród entuzjastów samochodów tuningowanych, i w takowych są bardzo często widywane, choć kierowcy którzy chcą zabezpieczyć się, oraz swoich pasażerów, przed najgorszymi efektami kolizji również zakładają je do swoich samochodów, gdzie sprawdza się również doskonale. Legalne orurowania można więc bez większego trudu dostać już w każdym większym sklepie motoryzacyjnym.

Więcej znajdziesz na orurowanie.pl