Olej z pestek dynia dla mężczyzn

Osoby dbające o zdrowy tryb życia z pewnością pilnują tego co jedzą, gdyż ma to kluczowe znaczenie dla naszego organizmu. Dieta musi być przede wszystkim zróżnicowana, aby móc dostarczyć wszystkich niezbędnych składników.

Co zawiera olej dyniowy?

olej z pestek dyni na prostatęOgólnie dostępne w sprzedaży tłuszcze dzieli się na zwierzęce i roślinne. Tych pierwszych lepiej unikać lub stosować w znikomych ilościach. Natomiast najcenniejsze są roślinne, które mogą być rafinowane lub nierafinowane. Te pierwsze są poddawane chemicznemu procesowi, w wyniku którego tracą większość cennych składników. Zaletą tego procesu jest fakt, że można na takich olejach bezpiecznie smażyć. Nierafinowane są całkowicie naturalne i tłoczone na zimno, przez co trzeba je spożywać na surowo. Jednym z lepszych nierafinowanych jest olej z pestek dyni na prostatę i wiele innych schorzeń jest doskonały. Głównie za sprawą sporej ilości selenu uznaje się go jako doskonały olej dla mężczyzn. Jednak to nie jedyne cenne właściwości jakie posiada. Przede wszystkim olej z pestek dyni zawiera dużo magnezu, żelaza, fosforu i mangan. Jest też dobrym źródłem witamin z grupy B oraz witamy A, D, E i C. Co najważniejsze, jest źródłem jednonienasyceniowych i wielonienasyceniowych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne naszemu organizmowi do prawidłowe funkcjonowania. Jeżeli chodzi o jego dawkowanie, to dorośli mogą bezpiecznie spożywać od dwóch do trzech łyżek dziennie, natomiast dzieci jedną łyżkę. W celu wykonania kuracji tymże olejem, wystarczy pić go systematycznie przez dwa – trzy miesiące.

Olej z pestek dyni przez wielu jest nazywany „zielonym złotem”, gdyż jest skarbnicą cennych witamin i minerałów. Można go spożywać na przemian z olejem lnianym czy oliwą z oliwek, aby dostarczyć sobie kompletnych składników.