Okulary dla pracowników warsztatu

Na większości stanowisk pracy wymagane było bezwzględne przestrzeganie noszenia ochrony oczu, gdyż nietrudno było o wypadki, w przypadku jej ignorowania. Odpryski czy iskry, powstające w trakcie obróbki metalu mogły spowodować bardzo poważne uszczerbki na zdrowiu, dlatego pracownicy dokładali wszelkich starań, by owa zasada była przestrzegana.

Ochronne gogle do pracy w warsztacie

gogle ochronneMimo to, rodzaj stosowanej ochrony zależał wyłącznie od pracowników. Podczas gdy większość nowych pracowników preferowała okulary ochronne, bardzo wielu bardziej doświadczonych wybierało gogle po pewnym czasie. Wysokiej jakości gogle ochronne zapewniały bowiem o wiele wyższą ochronę niż okulary, osłaniając nie tylko przód twarzy, ale również uniemożliwiając przedostanie się pyłu i opiłków pod szkła, a tym samym powodować wypadki podczas pracy. Najbardziej polecane gogle ciasno przylegały do twarzy, choć posiadały otwory wentylacyjne na górnej części, które zapobiegały nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza gogli i parowaniu szyb, a tym samym utrudnianiu wykonywania pracy. Niektóre modele gogli posiadały również możliwość wymiany szyby, co było często wykorzystywane przez pracowników którzy preferowali odmiany kontrastowe, pomagające wykonywać zadania w warunkach ograniczonego oświetlenia. Pozwalały one również na szybkie usunięcie uszkodzonego wyposażenia.

Większość modeli gogli była również o wiele wygodniejsza od okularów, gdyż posiadały wygodne pasy z elastycznego tworzywa sztucznego, pozwalające dopasować gogle niemal do każdego rozmiaru głowy. Gogle te były na ogół dość tanie, nawet w przypadku bardziej wytrzymałych modeli, więc zaopatrzenie się w nie nie było wielkim obciążeniem budżetu. Z tego powodu, nawet mniej zasobni pracownicy mogli się w nie zaopatrzyć bez większego problemu.