Okna w stylu rustykalnym

okna

Styl rustykalny zwany sielskim lub wiejskim jest trendem często spotykanym w naszym kraju, szczególnie na wschodzie Polski, raczej z dala od wielkomiejskich aglomeracji, choć i tu zdarzają się wyjątki.

Okna drewniane

oknaStyl ten odwołuje się do sielskiego klimatu, przyjemnego, domowego ciepła i przytulnych wnętrz. Zbliżony jest nieco do stylu prowansalskiego, łączy je klimat wsi, domowego ciepła. Trend ten to przede wszystkim naturalne materiały, motyw polnych kwiatów i ziół, drewniane i kamienne dekoracje. Kolory we wnętrzach inspirowanych tym stylem to biel, beż i jasny brąz. Meble użyte w aranżacji wnętrza są często są lekko zdobione motywami florystycznymi, wykonane z litego drewna. Niezwykle ważne w każdym stylu są dodatki, jest ich wręcz ogrom, od metalowych misek, stoików poprzez wiklinowe koszyki po ceramiczne talerze. Styl ten jak wiadomo stara się być blisko natury, okna powinny być drewniane dostępne w Lublinie a do osłony przed światłem słonecznym nie stosuje się rolet czy żaluzji raczej są lniane zasłonki, firanki bądź zazdrostki, koniecznie z motywami kwiatowymi, mając dom w stylu takim fajnym pomysłem jest zamontowanie drewnianych okiennic do okien. Podłogi powinny być bielonym drewnem, zwykłym drewnem bądź kamieniami. Ściany powinny mieć chropowatą strukturę, zdecydowanie muszą być malowane farbą bądź tylko bielone. Ogromnie ważne są delikatne kwiatowe akcenty dodatków, pojawiające się właściwie wszędzie, od ceramicznych talerz, poprzez ścierki aż po lniane obrazki z kwiatami. Styl rustykalny to przede wszystkim rękodzieło, wyszywane obrusy, ścierki, ręczniki, pościele, obrazki na ścianę, motywy to przede wszystkim drobne polne kwiaty, ale również zioła i motywy religijne. Kwiaty nie tylko służą jako wzór wyszywanek czy motyw przewodni na talerzach, to również świeże kwiaty, postawione w wazonach.

W domach możemy zastosować dekoracyjne belki pod sufitem, często bielone, najlepiej jakby były stylizowane na stare. Styl rustykalny we wnętrzu to przede wszystkim drewno, drewno na podłodze, drewniane szafki, drewniane stoły i krzesła a także bibeloty.