Ogród zimowy – dodatkowa przestrzeń mieszkalna

Niezwykłą popularnością w ostatnich latach cieszą się ogrody zimowe. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na budowę takiego ogrodu. Ogród oprócz funkcji przechowywania roślin w okresie zimowym, ma za zadanie również powiększyć przestrzeń użytkową domu.

Ogród zimowy przytulne dodatkowe pomieszczenie 

mieszkalne ogrody zimoweOranżerie i małe ogrody zimowe często można było spotkać w domach naszych babć i dziadków. To tam nasze babcie przechowywały swoje cenne egzemplarze kwiatów. Oranżerie i werandy często służyły również za miejsca przechowywania świątecznych ciast, na które nie było miejsca w lodówce. Aktualnie od kilku lat ogrody zimowe cieszą się na nowo rosnącą popularnością. Wielu decyduje się na budowę ogrodu, który ma pełnić funkcję salonu, jadalni czy nawet gabinetu. Nie od dziś przecież wiadomo, że rośliny działają kojąco i poprawiają nastrój. Wraz z postępem technologii w budownictwie ogrody zimowe mają coraz większą rzeszę zwolenników. Dzięki temu oranżeria to dodatkowa przestrzeń dla domowników. Ogród zimowy może posiadać odpowiednią wentylację oraz ogrzewanie i klimatyzację. To pozwala na korzystanie z niego przez cały rok. Mieszkalne ogrody zimowe to dodatkowa powierzchnia do zagospodarowania. Montując drzwi przesuwne między budynkiem, a ogrodem możemy doświetlić przylegające do oranżerii pomieszczenia w naszym domu. Ogród zimowy daje też możliwość hodowli egzotycznych roślin, które będą doskonale czuć się w ciepłym i pełnym światła pomieszczeniu. Zwolennicy ogrodów zimowych jako jedną z największych zalet ogrodu zimowego podają zyskanie dodatkowej przestrzeni. Wielu urządza w zimowym ogrodzie salon. A przez to że pomieszczenie jest przestronne możemy dowolnie zmieniać aranżacje. Oprócz tego ogród daje wrażenie otwartej przestrzeni co optycznie powiększa nasz dom.

Nowoczesny i funkcjonalny charakter ogrodu pozwala w pełni cieszyć się dodatkową przestrzenią. Możliwość posiadania dodatkowej przestrzeni użytkowej jest dla wielu wystarczającym powodem aby zainwestować w budowę zimowego ogrodu.