Nowoczesne tapety

Uwielbiam nowoczesne wzornictwo, szczególnie, jeśli ma funkcję użytkową. Ubrania, meble, ściany, tapety czy nawet książki obłożone odpowiednim papierem to moje ulubione przedmioty. Staram się, żeby mój dom wyglądał nowocześnie i designersko, ale nie podążam ślepo za modami – to w końcu mój dom i chce się w nim czuć jak najlepiej.

Tapety z oryginalnymi wzorami

 tapety ścienne winylowe zmywalne Moim ulubionym stylem jest wzornictwo polskie. Jest naprawdę dużo młodych, zdolnych polskich artystów, którzy tworzą unikatowe wzory. Zazwyczaj kupowanie ich projektów jest jednak bardzo drogie, dlaczego najczęściej decyduje się na jakieś własne wzory albo takie, jakie można znaleźć z sklepach. Dla przykładu, cały mój dom jest obłożony tapetami – różnymi, a żadne nie są nudne! Zawsze kupuje tapety ścienne winylowe zmywalne i zamawiam sobie wzory, jakie mi się podobają. W sypialni mam jedną ścianę pomalowaną na bordowo, jedną szarą i dwie obłożone tapetą w stylu tureckim – wygląda to znakomicie! Do tego mam dużo roślin w pokoju, bo ładnie się to komponuje. Takie tapety ścienne winylowe zmywalne założyłam też w kuchni, choć planuję je niedługo zmienić – wybrałam szarości i jasne błękity i jakoś szybko mnie znudził ten design. Nawet nie dlatego, że jest nieciekawy – po prostu całość wygląda dość zimno. Następnym razem zainstaluje coś w cieplejszych barwach, na przykład w kolorze żółtym. Sądzę, że warto eksperymentować w swoim domu z różnymi wzorami na ścianach. To sprawia, że chce się do niego wracać.

Zamiast ślepo kupować tapety w wielkich marketach, warto kupować w małych sklepach u polskich producentów. Nie zawsze wychodzi to drożej. Ja na przykład kupuję tapety przez internet i nawet zamawiam sobie wzory, których nie ma w ofercie, a wcale nie płacę za nie dużo więcej niż większość osób.