Nowoczesna kasa fiskalna

Przepisy o podatku od towarów i usług jasno mówią, że na przedsiębiorcach prowadzących działalność handlową i usługową ciąży obowiązek rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Dlatego też każdy z nich nabywa ją najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności.

Kto musi posiadać kasę fiskalną online?

kasa fiskalna online lublinPoza wymienionymi branżami, które muszą prowadzić sprzedaż za pośrednictwem urządzenia fiskalnego jest też kilka wykluczeń. Dotyczą one przede wszystkim przedsiębiorców, którzy prowadzą wyłącznie działalność internetową  i nie przyjmują gotówki jako formy zapłaty. Innym przykładem są firmy, których roczne dochody nie przekraczają wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Wszyscy pozostali przedsiębiorcy muszą mieć kasę lub drukarkę fiskalną. Kasa jest samodzielnym urządzeniem, które może działać w każdej, nawet najmniejszej firmie, natomiast drukarka musi być podłączona do programu sprzedażowego, ponieważ to z niego są wystawiane wszelkie dokumenty księgowe. Ponadto istnieje jeszcze drukarka lub kasa fiskalna online Lublin jest miastem, w którym kupimy je w atrakcyjnej cenie. Model online różni się od zwykłych przede wszystkim tym, że posiada wbudowany modem do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Jest to konieczne w celu zdalnego przesyłania  fiskalnych raportów dobowych. Poza tym kasa działa identycznie jak wszystkie inne, czyli pozwala na generowanie paragonów, raportów fiskalnych i niefiskalnych, a także przeróżnych zestawień  przydatnych w prowadzeniu rozliczeń.

Kasy dostępne na rynku mogą być stacjonarne lub mobilne, a ich ceny zaczynają się już od około dziewięciuset złotych. Należy mieć na uwadze, że na zakup pierwszej kasy w firmie przysługuje dla każdego przedsiębiorcy dofinansowanie w wysokości do 700 zł.