Nowe i używane drukarki poligraficzne

Kilka lat temu, było to mniej więcej siedem do ośmiu lat temu, otworzyłam nową firmę, która miała być moją całkiem nową pracą. Swoje dotychczasowe miejsce pracy musiałam zmienić ze względu na bardzo duży kryzys ekonomiczny. Miałam bardzo dobry pomysł na otworzenie nowego biznesu.

Jakie drukarki poligraficzne wybrać do biura, domu?

drukarka poligraficznaWspomniany wyżej kryzys ekonomiczny został spowodowany przez bardzo duży krach na giełdzie papierów wartościowych, który został wywołany prawdopodobnie przez cenę baryłki ropy naftowej. Wahania owej ceny doprowadziły do wielu zmian w całej międzynarodowej gospodarce. Chciałam znaleźć wtedy coś, co będzie bardzo poszukiwane przez dużą ilość ludzi. I tak bardzo szybko okazało się, że drukarka poligraficzna to strzał w dziesiątkę. Chodzi tutaj przede wszystkim o własną jednoosobową działalność gospodarczą, która opierałaby się na produkcji, magazynowaniu, sprzedaży, ale także wynajmowaniu takich drukarek, jak również innego sprzętu komputerowego. Okazało się bowiem, że w dobie do kryzysie bardziej opłaca się firmom wynajmować sprzęt niż kupować nowy. Jest to bardzo prosty mechanizm, który wskazuje na to, że w niepewnych czasach lepiej jest nie kupować drogiego sprzętu, który bardzo szybko trafi na wartości. W trakcie likwidacji firmy i wysprzedaży ciężko będzie to spieniężyć, ponieważ na rynek trafiło w tym czasie bardzo dużo takiego sprzętu. Ja również kupowałam sprzęt do mojej firmy na takich wysprzedażach, co było bardzo korzystne. Ceny były bowiem bardzo niskie.

W taki też sposób udało mi się zapełnić bardzo dużo nowych magazynów. Później znalazłam mnóstwo klientów na nowych i używany sprzęt. Jesteśmy elastyczni, każdą naszą drukarkę można albo kupić albo wypożyczyć, w zależności od tego, czego oczekują klienci.