Nowa moda na soczewki

Pomimo tego, że ostatnimi laty noszenie okularów było bardzo modne, to obecnie coraz więcej osób z wadą wzroku wybiera soczewki kontaktowe. Dzieje się tak nie tylko ze względu na wygodę w ich noszeniu, ale również za sprawą soczewek możemy w prosty sposób zmienić nieco swój wygląd.

Zalety szkieł kontaktowych

szkła kontaktoweNiegdyś królowały okulary, a już w szczególności te okrzyknięte mianem „nerdów”. Przez kilka lat grube, czarne oprawki robiły prawdziwą furorę w świecie mody lecz dziś mało kto już o nich pamięta. Ich miejsce zastąpiły szkła kontaktowe, a wszystko za sprawą mody na kolorowe soczewki, która pojawiła się jakiś czas temu w mediach społecznościowych. Noszenie soczewek zrobiło się bardzo popularne głównie u dziewczyn, które interesują się sztuką makijażu. Wiele z nich prezentując swoje makijaże na zdjęciach dobierało pod nie soczewki, które albo podkreślały ich naturalny kolor oczu, lub też całkowicie je zmieniały. Z początku zabieg mający na celu podkreślić makijaż wyewoluował w prawdziwy trend internetu. Zwłaszcza, że szkła kontaktowe może nosić zarówno osoba z wadą wzroku, jak i osoba mająca doskonały wzrok. Na polskim rynku kolorowe soczewki są dostępne i z dioptrami i bez nich. Zupełnie tak, jak w przypadku okularów zerówek mających pełnić rolę jedynie jako dopełniający  naszą stylizację gadżet.

Obecnie wśród kolorowych soczewek mamy naprawdę ogromny wybór. Niektóre z nich posiadają naturalne kolory za sprawą których możemy i podkreślić nasz kolor oczu, jak i go zmienić. Istnieją jednak bardziej odważne soczewki w szałowych kolorach i wzorach doskonałe na imprezę lub na nocne wyjście do klubów bądź na koncert. Soczewki są przedmiotem tanim, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić sobie nawet dwie pary i wypróbować.