Najróżniejsze kolory farb kredowych

Gdy postanowimy już, iż odmalujemy nasze meble pozostało już tylko zdecydować się na typ farby. Jeśli chcemy poświecić temu dużo czasu i go mamy to warto skorzystać z profesjonalnych farb. Jeśli jednak nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia w tym temacie i chcemy wykonać pracę dobrze w krótkim czasie to powinniśmy wybrać kredowe farby.

Najszybsze malowanie kredowymi farbami

farba kredowa do mebli koloryCzasami chcemy zmienić po prostu kolor naszych mebli, a innym czasem są one po prostu zużyte i wymagają niezwłocznej renowacji. Dlatego powstały takie farby jak farba kredowa do mebli kolory której mają bardzo szeroką gamę. Możemy wybrać między klasycznymi brązami, a nieco bardziej zwariowanymi odcieniami zieleni, żółci czy czerwieni. Nasz wybór jest dowolny. Warto też wspomnieć, że malowanie z tym typem farby jest banalnie proste i szybkie. Nie musimy powierzchni drewnianej ani szlifować, ani nakładać na nią podkładu. Jeśli jednak stara farba schodzi to dobrze byłoby ją usunąć. Możemy również powierzchnię delikatnie zmatowić przed malowaniem oraz niezbędne będzie odtłuszczenie powierzchni detergentem. Następnym krokiem jest już tylko nakładanie farby. Nałóżmy jej dwie warstwy i po każdej poczekajmy do wyschnięcia. Dzieje się to całkiem szybko. Kiedy jesteśmy pewni suchości mebla weźmy wosk i niestrzępiącą się szmatkę. Wetrzyjmy delikatnie wosk kolistymi ruchami, a potem nadmiar zetrzyjmy. I mebel jest już gotowy.

Wydawałoby się, iż malowanie mebli to zajęcie żmudne i czasochłonne. W obecnych czasach jednak takie nie jest, a w szczególności, gdy wybierzemy farby kredowe. Doskonale kryją, a przy okazji całkiem szybko schną. Nie wymagają też przygotowania powierzchni poprzez szlifowanie i bejcowanie, jednak jest to opcjonalne. Pracę wykonamy bardzo szybko.