Najlepsze śruby montażowe do drewna

Czasami najmniejsze elementy konstrukcyjne mają największy wpływ na stabilność i solidność wybudowanego obiektu. Może być to duża drewniana konstrukcja lub zwykła przybudówka czy taras, aczkolwiek zauważyliśmy iż w tym wypadku, mocne wkręty umożliwiają nie tylko szybkie i pewne zbudowanie konstrukcji, ale również zapewnienie jej trwałości na lata.

Najnowocześniejsze wkręty do drewnianych konstrukcji

śruby do mocowania desek tarasowychOd jakiegoś czasu zauważyliśmy iż drobne elementy konstrukcyjne, takie jak wkręty czy gwoździe, są traktowane bardzo pobieżnie. Zazwyczaj wybierane są najtańsze wkręty standardowe, które same w sobie być może nie są najgorszej jakości, aczkolwiek często ich wady wychodzą na wierzch bardzo szybko. Od dłuższego czasu zaczęliśmy więc używać śruby do mocowania desek tarasowych i konstrukcji drewnianych o znacznie nowocześniejszym i bardziej solidnym wykonaniu. Różnice pomiędzy tymi śrubami, a bardziej tradycyjnymi egzemplarzami są zauważalne na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim, karbowanie śrub jest znacznie silniejsze, przez co stawiają znacznie mniejszy opór w trakcie wkręcania. Podobne zadanie spełniają zęby na ślimakach karbowania, jeszcze bardziej ułatwiające montowanie twardych, trudnych w obróbce desek. Gwint, natomiast, zapobiega możliwości cofania się śruby przy użyciu siły czy też za sprawą czynników naturalnych.

Śruby te są wykonane ze stopu stali niepodatnego na rdzewienie, korozję czy niszczenie po wystawieniu na kontakt z czynnikami gnilnymi, jakie zawsze występują w drewnie wystawionym na działanie pogody. Nie powodują one więc obluzowywania desek w taki sposób w jaki ma to miejsce w tarasach i konstrukcjach zbudowanych za pomocą zwyczajnych śrub wielozadaniowych i w zauważalnym stopniu przedłużają ich żywotność.