Nadmierne owłosienie – problem nie tylko estetyczny

Nadmierne owłosienie jest problemem wielu osób. W przypadku kobiet dotyczy najczęściej twarzy, podbródka, pach, nóg oraz okolic bikini. Mężczyźni także borykają się z problemem nadmiernego owłosienia, które pojawia się na plecach, karku oraz brzuchu. Domowe sposoby depilacji są skuteczne, jednak efekt jest krótkotrwały. Dla osób, które chcą pozbyć się problemu raz na zawsze polecana jest laserowa depilacja.

Laser Bydgoszcz – skuteczna walka z nadmiernym owłosieniem

laser bydgoszczLaserowa depilacja polega na eliminacji niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę i niszczy cebulkę włosa. Aby depilacja laserowa była skuteczna należy dobrać odpowiednią moc lasera i czas trwania impulsu. Zabieg ten jest bezpieczny i bezinwazyjny. Istnieją jednak przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Jest to: rozrusznik serca, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, łuszczyca, bielactwo, liszaj płaski, epilepsja, zmiany alergiczne, stany zapalne skóry (spowodowane przez grzyby, bakterie lub wirusy), choroby nowotworowe, zbyt silna opalenizna, skłonności do przebarwień, stosowanie niektórych leków i ziół, ciąża.
Tak, jak w przypadku innych zabiegów, także przed depilacją laserową należy odpowiednio się przygotować. Na około 2 tygodnie nie usuwać owłosienia, na około tydzień przed nie robić peelingu. Nie stosować kosmetyków retinolem oraz niektórych leków fotouczulających (m.in. pochodnych Wit A oraz tetracyklin). Gdzie najlepiej wybrać się na zabieg? My polecamy laser Bydgoszcz! Tam zabieg depilacji laserowej jest przeprowadzany w gabinetach specjalizujących się w dermatologii estetycznej. Ponadto oferują one szeroki wybór usług takich, jak mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna, nici PDO z haczykami, powiększanie ust, usuwanie tatuażu, odchudzanie.

Depilacja laserowa nie tylko usunie nadmierne owłosienie. Laser jest również z powodzeniem wykorzystywany do usuwania tatuażu. Pomoże także w poprawie wyglądu i odzyskaniu pewności siebie. Koszt serii zabiegów jest dość wysoki ale gabinety, idąc naprzeciw oczekiwaniom klientów, uruchomiły system korzystnych rat a tym samym większą dostępność usługi.