Na czym polega polimeryzacja podłóg?

Polimeryzacja jest coraz częściej wykonywanym zabiegiem, który dotyczy zarówno posadzek znajdujących się w halach magazynowych jak i w innych zakładach pracy, gdzie potrzebne jest zapewnienie najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Czym jest polimeryzacja i na czym ona polega?

Jak skutecznie wykonać polimeryzację posadzki?

skuteczna polimeryzacja podłógInaczej ten zabieg nazywa się akrylowaniem podłóg. Polega on na tym, że na posadzkę nakłada się specjalistyczną substancję, która po wyschnięciu tworzy twardą oraz wytrzymała powłokę. Proces jest wieloetapowy i wymaga użycia specjalistycznych sprzętów oraz preparatów. Skuteczna polimeryzacja podłóg chroni je przed wszelkimi uderzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego też często wykonuje się ją na halach przemysłowych oraz magazynowych, gdzie ryzyko upadku ciężkich rzeczy jest wysokie. Proces ten musi być przeprowadzony przez osobę doświadczoną, która ma odpowiednie kwalifikacje. Przed zabiegiem należy dokładnie i sumiennie doczyścić podłogę – posadzka musi być idealnie czysta, sucha oraz odtłuszczona. Odbywa się to przy pomocy specjalnych maszyn. Drugim etapem jest nakładanie powłoki polimerowej. Ilość nałożonych warstw jest zależna od chłonności podłogi oraz stopnia użytkowania. Czasami zdarza się, że trzeba nałożyć również warstwę gruntującą. Żeby polimeryzacja była skuteczna i jak najdłużej zachowała swoje właściwości konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Do konserwacji stosuje się specjalistyczne preparaty, które również zawierają polimery. Dzięki temu utrzyma ona wysoką odporność.

Wykonanie tego zabiegu niesie za sobą wiele zalet. Podłogi poddane polimeryzacji są antypoślizgowe co skutecznie podnosi poziom bezpieczeństwa w zakładach pracy. Są one również bardziej odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia. Wszystkie te właściwości sprawiają, że coraz częściej właściciele wielu firm decydują się na takie rozwiązanie.