Musiałam uzgodnić projekt instalacji fotowoltaicznej

Jakiś czas temu zaczęliśmy zastanawiać się z mężem, co możemy zrobić w naszym mieszkaniu, żeby stało się bardziej ekologiczne, a nam przyniosło to zyski w perspektywie długoterminowej. Uzgodniliśmy, że najlepiej będzie zainwestować w instalacje fotowoltaiczną. Zleciliśmy już jednej z firm energetycznych wykonanie projektu, teraz pozostało nam uzgodnić jego szczegóły.

Co znajduje się w projektach instalacji fotowoltaicznych?

uzgodnienia projektu instalacji fotowoltaicznejDostaliśmy z mężem wiadomość, że firma czeka na uzgodnienia projektu instalacji fotowoltaicznej z nami. Od razu umówiliśmy się z nimi na spotkanie, żeby zobaczyć jak będzie wyglądała nasza instalacja fotowoltaiczna na dachu oraz wskazać ewentualne zastrzeżenia do projektu. Jak się okazało projekt został zrobiony w graficznym programie komputerowym, dzięki któremu mogliśmy zobaczyć w 3D jak będzie wyglądał nasz projekt instalacji fotowoltaicznej. Muszę przyznać, że panele prezentowały się bardzo dobrze i nie mieliśmy do nich zastrzeżeń. Do projektu dołączona była również wycena paneli i falowników, a także usług za montaż paneli na dachu. Samo wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej było darmowe. Zauważyliśmy, że w projekcie zostały użyte panele i części do paneli słonecznych bardzo wysokiej jakości, które były wydajne i mocne. Bardzo nam się to spodobało i bez zastrzeżeń uzgodniliśmy, że zgadzamy się na projekt, który został nam przedstawiony.

Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Już kilka tygodni później instalacja fotowoltaiczna na naszym dachu była gotowa. Okazała się ona bardzo wydajna i szybko zaczęła przynosić nam zyski. Wszystko dzięki temu, że została ona zaprojektowana na podstawie rzetelnego i indywidualnie przygotowanego audytu energetycznego. Dzięki temu nie dość, że nie musieliśmy płacić za prąd, to jeszcze go sprzedawaliśmy.