Montaż okien i rolet

rolety dzień noc

W dzisiejszych czasach natłok spraw, w które jesteśmy zaangażowani sprawiają, że ciężko nam samemu podjąć dodatkowe kolejne działanie. A najgorzej jeśli mamy podjąć się zadania, o którym nie mamy pojęcia, takim ostatnio jest wymiana okien. Niby jest to prosta sprawa, znaleźć firmę, wybrać model, zamontować, zapomnieć na kolejne lata o tym, niestety przy obecnej konkurencji na rynku staje się on ponad nasze siły.

Rolety dzień i noc

Mamy mnóstwo firm z Wrocławia zajmujących się produkcją i sprzedażą okien, a także akcesoriów do nich takich jak rolety czy żaluzje. Jeśli już zdecydujemy się na konkretnego producenta zaczynamy zastanawiać się po co nam tak duża ilość komór, ilości szyb i pomyśleć o materiale z jakiego zrobione są klamki. Oczywiście wymiana okien to nie tylko same okna, ale musimy wybrać jeszcze rolety. Fajnie gdybyśmy mogli wybrać jedynie kolor jaki roleta ma posiadać, teraz musimy wybrać czy mają być to żaluzje, rolety zewnętrzne, wewnętrzne czy rolety dzień-noc. Jednym z ważnych kryteriów wyboru jest również cena, i tak można kupić okno za 500zł jak i za 2000zł, przy czym cena nie zawsze oznacza jakość wykonania.

rolety dzień nocOkno to musi być zakup przemyślany, sama wymiana sprawia nie lada bałagan i wymaga sporego nakładu pracy, dlatego warto poświęcić trochę czasu aby podjąć decyzję. Oczywiście ważne jest również to kto montuje okna, czy robi to wykonawca pracujący dla producenta czy też ktoś znajomy, który chce dorobić, najważniejsze to nie oszczędzać na montażu. Kolejnym krokiem po wyborze firmy oraz modelu okien jest moment, w którym trzeba wybrać rolety albo żaluzje do okien. Podobnie jak w przypadku okien mamy do wyboru kilka możliwości np. możemy wstawić rolety zewnętrzne jeśli zależy nam na bezpieczeństwie domostwa, a jeśli mieszkamy na wyższym piętrze w bloku możemy zamontować rolety wewnętrzne albo żaluzje.

I choć rolety możemy kupić i zamontować sami, możemy też zamówić je razem z oknami. Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne to mamy spory wybór materiałów, wymiarów i kolorów, troszkę mniejszy wybór mamy jeśli chodzi o żaluzje.