Moja przygoda z psychoterapią

 

Jeszcze do niedawna w życiu bym nie powiedziała, że potrzebuję terapii. Byłam święcie przekonana, że ze mną wszystko jest w porządku, a to cały świat jest przeciwko mnie. Dopiero mój przyjaciel namówił mnie, abym odwiedziła psychoterapeutę i dziś wiem, że była to jedna z lepszych decyzji, jakie podjęłam w swoim życiu.

Ogromna pomoc psychoterapeuty

terapeuta GorzówW okresie szkolnym byłam bardzo prześladowana i przez wiele lat nie miałam pojęcia za co. Dziś, dzięki psychoterapii wiem, że zachowanie moich koleżanek wynikało z okresu dojrzewania, a co za tym idzie z zazdrości oraz potrzeby zaznaczenia swojej pozycji w hierarchii szkolnej. Wówczas jednak nie miałam o tym pojęcia i bardzo to przeżyłam do takiego stopnia, że w mojej głowie zaczęły się pojawiać urojenia. Problem jednak polegał na tym, że byłam święcie przekonana o ich prawdziwości, a o tym, że rzeczywistość wygląda inaczej uświadomił mnie dopiero terapeuta Gorzów jest miastem w którym znajdziemy wielu doskonałych psychoterapeutów. Możemy tego dokonać za pośrednictwem internetu szukając na przykład opinii na ich temat. Ja miałam to szczęście trafić na naprawdę cudownego człowieka dzięki któremu zrozumiałam, że jeśli słyszę czyjś śmiech to wcale nie oznacza, że ktoś się ze mnie śmieje, a jeżeli w towarzystwie dwie osoby rozmawiają przyciszonym głosem również nie musi znaczyć, że mnie obgadują lub chcą mnie skrzywdzić. Zrozumiałam, że jeżeli ktoś na mnie patrzy to nie drwi ze mnie, lecz po prostu jest zainteresowany moją osobą.

Przez wzgląd na ciężkie lata przeżyte w szkole wyrobiło się we mnie nastawienie każące mi myśleć, że absolutnie nikt nie jest w stanie mnie polubić i na pewno każda napotkana osoba, albo chce mi zrobić krzywdę, albo za moimi plecami się ze mnie śmieje. Dopiero poznanie i zyskanie przyjaciela dało mi nieco pewności siebie i pozwoliło odwiedzić psychoterapeutę, który pomógł mi zrozumieć mój problem oraz go wyeliminować.