Miękki rożek niemowlęcy

Kompletowanie wyprawki jest z pewnością wyjątkowo miłym doświadczeniem dla każdej przyszłej mamy. Przeważnie następuje to na kilka miesięcy przed porodem, aby nie zapomnieć o przydatnych elementach i mieć wszystko gotowe w chwili porodu.

Jakie jest zastosowanie rożków niemowlęcych?

rożek niemowlęcyDzieci mają bardzo delikatną skórę, która wymaga odpowiedniej troski. Przede wszystkim wszystkie materiały, jakie mają kontakt ze skórą malucha muszą być bezpieczne i miękkie, aby jej nie podrażnić. Dotyczy to nie tylko ubranek, ale również kocyków, pościeli czy otulaczy. Bardzo wiele mam decyduje się na rożek niemowlęcy, ponieważ bardzo przydaje się od pierwszych dni życia. Przede wszystkim jest niezastąpiony dla rodziców, którzy nie mają jeszcze dziecka, ponieważ ułatwia jego noszenie. Wkładając malucha do rożka, łatwiej i stabilniej możemy go trzymać. W sprzedaży dostępne są rożki z usztywnieniem lub bez oraz zawiązywane na sznureczki, ściągacze lub rzep. Są one bardzo starannie wykona z miękkich i bezpiecznych materiałów. Najczęściej jest to bawełna i polar minky. Rożek jest w kształcie kwadratu, który składa się jak kopertę. Dzięki temu maluszkowi w środku jest ciepło, miękko i co najważniejsze ciasno. Jedynie główka mu wystaje, a kończyny są lekko unieruchomione w rożku. Dla zapewnienia optymalnego komfortu, rożek jest wypełniony miękką włókniną, którą można bezpiecznie prać w pralce. Dzięki przeszyciom na całej powierzchni, wypełnienie nie zmienia miejsca ułożenia w trakcie użytkowania.

Bez wątpienia rożki dla niemowląt są jednym z najczęściej kupowanych produktów, ponieważ można go wykorzystywać przez wiele miesięcy. Kiedy dziecko z niego wyrośnie, to może służyć jako kocyk, ciepły materacyk w głębokim wózku lub mata do zabawy na podłodze.