Maszyna do pakowania termokurczliwego

Istnieją różne metody pakowania produktu, jednak nie każdy z nich może zostać zamknięty w ten sam sposób. Jedną z metod jest obkurczanie folii termokurczliwej wokół przedmiotu. Służą temu specjalistyczne maszyny, wyposażone w taśmę oraz mechanizm automatycznie rozwijający folię z rolki.

Pakowanie folią termokurczliwą

tunel do pakowania w folie termokurczliwąFolia daje wiele możliwości tworzenia opakowań. Konsumenci przy wyborze produktu w dużej wierze kierują się atrakcyjnością opakowania. Aby opisana wyżej maszyna mogła funkcjonować potrzebny jest nam tunel do pakowania w folie termokurczliwą. To urządzenie powodujące jej obkurczanie, a zatem zmniejszenie jej rozmiarów. Chodzi o obtoczenie nią produktu. Korzystają z niego głównie przedsiębiorstwa zajmujące się przemysłem spożywczym. Tunel do pakowania w folie termokurczliwą jest niezwykle precyzyjny, przy zastosowaniu odpowiednich parametrów i daje możliwość jednoczesnego umieszczania nadruku na opakowaniu. Jest również szybki i dzięki temu bardzo wydajny. Na rynku znajdziemy specjalne pakowarki zgrzewające folię na butelki, która przylega dokładnie wzdłuż jej ścianek, nie niszcząc jednocześnie struktury. Tunel do pakowania w folię termokurczliwą nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia, ponieważ jest prosty w obsłudze. Służy do jej powlekania na produkt lub do obkurczania całych butelek, jak w przypadku maszyn parowych. Wykorzystuje kilka prostych mechanizmów, złożonych w jedną całość min. taśmy, rolki, uzyskanie wysokiej temperatury.

Wybór tunelu do obkurczania folii to indywidualna sprawa każdego przedsiębiorcy. Należy uwzględnić kilka czynników min. obszar działalności, rodzaj produkowanego produktu, a także ilość miejsca na hali produkcyjnej. Każdy z nich na pewno wyróżni się precyzyjnością oraz szybkością działania.