Kto może ogłosić upadłość?

Przeważnie wzięcie kredytu nie stanowi większego problemu, gdyż każdy kto ma zaświadczenie o zarobkach, może uzyskać podatkowe środki finansowe z dowolnej instytucji bankowej. Jednakże w życiu różnie bywa i czasem pojawiają się problemy, drastycznie zmieniające dotychczasowe życie.

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

ogłoszenie upadłości konsumenckiej gliwiceTak naprawdę nie ma pracy stałej, która do końca życia zapewni nam dochód, pozwalający na utrzymanie odpowiedniego poziomu życia. W każdej chwili można ją stracić i nagle stanąć nad przepaścią bankructwa. Każdy z nas ma jakieś zobowiązanie finansowe w bankach, względem spółdzielni czy też prywatnych przedsiębiorstw. Dopóki je na bieżąco spłacamy, nasze życie toczy się właściwym torem, jednakże kiedy sytuacja nagle się zmienia, to sprawy się znacząco komplikują. Nie chodzi tu o chwilowy brak pieniędzy, ale o stały, który sprawia, że nie stać nas na spłatę bieżących i zaległych zobowiązań. W takiej sytuacji pozostaje tylko ogłoszenie upadłości konsumenckiej Gliwice są miastem, w którym znajdziemy biura osób zajmujących się takimi sprawami. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że upadłość konsumencką może ogłosić osoba fizyczna, nieprowadząca działalności gospodarczej. Musi także spełnić szereg wymogów, na podstawie których będzie mogła starać się o wydanie takiego tytułu sądowego. Jak wiadomo, cała sprawa jest prowadzona sądowo, a jej rozstrzygnięcie może potrwać nawet kilka miesięcy. To często jedyne rozwiązanie dla osób, które są tak bardzo zadłużone, że nie mają szans na spłatę zobowiązań.

Całą sprawę o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, można samodzielnie poprowadzić lub też skorzystać z pomocy prawnika. Natomiast za samo złożenie sądowego wniosku o ogłoszenie upadłości osoby fizycznej, trzeba zapłacić  zaledwie trzydzieści złotych.