Książki dostępne na każdą kieszeń

Żyjemy w czasach, w których technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Nie tylko pomaga nam ten fakt w codziennych czynnościach, w wielu z nich nas wyręczając, ale też dodatkowo daje nam sporą dawkę rozrywki. Mogłoby się wydawać, że gry, filmy czy portale społecznościowe całkowicie zawładnęły naszym życiem i że klasyczne książki odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego.

Moda na książki nie przemija

tanie książkiW dzisiejszych czasach możemy spotkać się z wieloma głosami mówiącymi o tym, że świat technologii przyćmiewa nieco inne formy rozrywki, takie jak na przykład czytanie. Mówi się, że bardzo mało, szczególnie młodych ludzi, czyta. Okazuje się jednak, że wcale tak źle nie jest. Można nawet powiedzieć, że czytanie książek powoli staje się trendy w każdej grupie wiekowej. Powrót książek do łask możemy zawdzięczam rozwojowi Internetu, co na pierwszy rzut oka może okazać się absurdalne. A jednak. Na każdym kroku powstają księgarnie internetowe, oferujące tanie książki, które możemy kupować po cenach hurtowych. Ilość książek zamawianych online rośnie z roku na roku. Czytamy nie tylko beletrystykę, ale też książki samorozwojowe oraz branżowe. To pokazuje pewien pozytywny trend, polegający na chęci ciągłego doskonalenia się. Rozwój technologii pomaga też w tym, że ceny książek stają się coraz niższe. Dużym zainteresowaniem cieszą się też biblioteki, ale jednak większość osób woli kupić książek, żeby mieć ja na półce na własność i ewentualnie móc do niej wrócić.

Mogłoby się wydawać, że przez rozwój technologii czytanie książek przechodzi powoli do lamusa. Nic bardziej mylnego. To między innymi rozwój internetu sprawił, że mamy teraz dostęp do wielu tytułów w bardzo przystępnych cenach i możemy je zamawiać bez konieczności wychodzenia z domu.