Korzystamy ze zwrotu VAT z Francji

Prowadzenie działalności gospodarczej związanej z zagranicznymi rynkami wiąże się z koniecznością przestrzegania konkretnych formalności. W przypadku przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Polsce, natomiast dokonują zakupów paliwa na terenie Francji, mogą ubiegać się z zwrot podatku zapłaconego od zakupu towarów i usług. Wiąże się z to z licznymi formalnościami, dlatego właśnie warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Formalności dotyczące zwrotu podatku VAT

pewny zwrot VAT z FrancjiW przypadku prób samodzielnego uzyskiwania zwrotu podatku VAT z Francji, musimy liczyć się długotrwałym i uciążliwym procesem. Ważne jest właściwe wypełnienie wszelkich dokumentów, co w znacznym stopniu może skrócić czas oczekiwania. Warto zdecydować się na pewny zwrot VAT z Francji. Należy pamiętać, że nie wszystkim firmom należy się zwrot podatku VAT i obejmuje on wyłącznie te firmy, które nie mają oddziału ani siedziby na terenie Francji, nie są zarejestrowanym płatnikiem VAT we Francji, są czynnymi podatnikami w Polsce, a zakupione towary czy usługi są związane z wykonywaniem działalności gospodarczej. Profesjonalne firmy z tego zakresu pomagają dopełnić wszelkich formalności z tym związanych. Podstawą ubiegania się o zwrot są wydatki prawidłowo udokumentowane otrzymanymi od sprzedawców fakturami VAT albo paragonami.

Warto wiedzieć, że Francja jest jednym w niewielu krajów, które w sposób precyzyjny regulują kwestie dotyczące terminów składania wniosków o zwrot podatku VAT. Z tego powodu istotne jest złożenie wymaganych dokumentów w odpowiednim okresie. Wnioski dotyczące kwartału mogą być składane maksymalnie do końca miesiąca, jaki następuje po kwartale, którego dotyczy wniosek. Przekroczenie tego terminu może powodować problemy ze zwrotem.