Komputery na wyposażeniu przedszkoli

Komputer to w dzisiejszych czasach podstawowe narzędzie pracy każdego człowieka. Nikt nie wyobraża sobie chyba tego, że komputerów mogłoby zabraknąć. Komputer może pełnić naprawdę wiele funkcji – od funkcji jaką niegdyś spełniały maszyny do pisania, poprzez korespondencyjną aż po edukacyjną, np. gdy są na wyposażeniu przedszkoli czy szkół. Dzięki komputerom można także analizować oraz rozwiązywać bardzo złożone problemy, można również wymieniać doświadczenia z ludźmi z różnych stron świata.

wyposażenie przedszkoliBardzo często rodzice zastanawiają się nad tym kiedy powinni wprowadzać do życia dziecka komputer i kiedy może ono rozpocząć jego użytkowanie. Jednak trzeba pamiętać o tym, że dziecko to również człowiek i komputery otaczają go na co dzień. Z pewnością dla niego lepiej będzie jak najszybciej się z nim zapozna. Kontakt dziecka z komputerem będzie bowiem nieunikniony. Tym bardziej, że komputer stanowi w dzisiejszych czasach wyposażenie przedszkoli.
Dzieci korzystają z niego. Nie ma w tym nic dziwnego. Oczywiście jest to dozwolone, ale tylko wtedy kiedy będzie to środek dydaktyczny. Dzieci naprawdę bardzo szybko przyswajają wiedzę. W krótkim czasie potrafią nauczyć się jak opanować umiejętność posługiwania się klawiaturą oraz używać myszki czy też podstawowych funkcji komputera. Warto wiedzieć, że dzięki komputerowi dziecko jest w stanie zdobyć naprawdę wiele nowej, przydatnej wiedzy. Komputer może także służyć do pracy z dzieckiem na zajęciach wyrównawczych. Będzie to z pewnością bardzo ciekawa forma zajęć. Komputer naprawdę potrafi ułatwić pracę z dzieckiem.
Na pewno wspomoże jego rozwój oraz naukę myślenia. Może mu służyć do czytania, do liczenia. Oczywiście użytkowanie komputera powinno odbywać się tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłem. W przedszkolu będzie to nauczycielka, a w domu rodzice. Nie można zostawiać dziecka samemu sobie, bo wówczas może to być dla niego niebezpieczne.

Komputer w żaden sposób nie może stać się dla niego jedyną rozrywką, nie może zastępować mu zabawy z rówieśnikami. Oczywiście nie może stać się dla niego podstawową formą spędzania wolnego czasu. Wówczas komputer może stanowić jakieś zagrożenie dla dziecka.