Kompleksowa księgowość dla firm

Na rynku działa kilkaset tysięcy biur rachunkowych lokalizowanych w całym kraju, a do tego dochodzi kilkadziesiąt tysięcy samodzielnych księgowych, którzy mają posadę w prywatnej firmie lub poszukują pracy w swojej branży.

Za co odpowiadają pracownicy w księgowości?

księgowość UrsynówZ danych statystycznych wynika, około czterdzieści procent przedsiębiorców korzysta z usług księgowych świadczonych przez biura. Głównym czynnikiem decydującym o chęci współpracy z biurem rachunkowych jest najczęściej cena usługi. Nierzadko jest ona nawet o połowę niższa niż przeciętne wynagrodzenie samodzielnego księgowego. To kusząca propozycja dla tysięcy przedsiębiorców, którzy pomimo, że nie mają księgowego na wyłączność, to mogą liczyć na kompleksową usługę.  Jeżeli jest nam potrzebna profesjonalna księgowość Ursynów jest dzielnicą, w której znajdziemy kilka naprawdę rzetelnych biur zajmujących się prowadzeniem rachunków. Księgowi są przeważnie odpowiedzialni za prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg dla spółek i firm, których roczne dochody za poprzednie rok rozliczeniowy przekroczyły dwa miliony euro. Ponadto do usług księgowych zalicza się również kadry i płace, które prowadzi księgowy albo pracownik kadrowy. Są to przede wszystkim prace związane pośrednio lub bezpośrednio z zatrudnionymi w firmie pracownikami. W ostatnim czasie coraz więcej przybywa biur, które łączą księgowość z doradztwem z zakresu optymalizacji podatków w firmie.

Biuro rachunkowe może prowadzić działalność oddzielnie lub łącznie z biurem podatkowym, ponieważ są to tematy ściśle ze sobą związane. Dlatego też łączone usługi, czyli kompleksowe stały się najbardziej pożądane przez licznych przedsiębiorców.