Kolorowe szmatki i kostki sensoryczne

Wszystkie akcesoria dla dzieci w tym zabawki, które kształtują prawidłowy rozwój dziecka są najlepsze. Są one przede wszystkim polecane przez lekarzy pediatrów oraz logopedów. Wszystkie zabawki, które stymulują prawidłowy rozwój dziecka są odpowiednie dla dzieci nawet w okresie niemowlęcym. Dla nich idealne będą zabawki w kolorach czarnych i białych.

Kostki i książeczki sensoryczne

szmatki sensorycznePolecane szmatki sensoryczne dla dzieci najmłodszych muszą być wykonane z bawełny. Takie szmatki czy też kostki  można prać w środkach do prania dziecięcych ubrań i nawet w 60 stopniach. Składają się one z różnych elementów. Po pierwsze mają wstawki z błyszczących elementów, które dobrze stymulują wzrok dziecka. Elementy twardsze jak gryzak także są często dołączane do takich szmatek sensorycznych. Dodatkowo elementy typu szeleszczące urywki materiałów lub szorstkie jak jedna strona rzepu także można zastosować w zabawkach sensorycznych. Każdy rodzic musi dbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka dlatego kupowanie zabawek świecących, grających czy śpiewających nie jest najlepszym rozwiązaniem. Szmatki czy kostki sensoryczne bardziej zaciekawią dziecko, które nie maj jeszcze dobrze wykształconych narządów zmysłów. Tym bardziej powinniśmy kupować takie zabawki bo ich cena jest bardzo niska. Za szmatkę zapłacimy około 20-50 złotych, a taką zabawką dziecko bawi się nawet do 1 roku życia.

Zabawki od najmłodszych lat muszą być dobierane adekwatnie do wieku dziecka. Dla niemowlaka, który ma kilka miesięcy nie można kupować świecących zabawek. Dla niego odpowiedniejsze będą zabawki, które stymulują jego wzrok, słuch i dotyk. Dziecko bawiąc się takimi zabawkami ćwiczy motorykę małą, wytęża wzrok i słuch. Warto więc inwestować w takie zabawki by dziecko rozwijało się prawidłowo.