Kawalerka w stylu kolonialnym.

stoliki kawowe

Jeśli mamy do dyspozycji niezbyt duże mieszkanie popularnie nazywane kawalerką, to przed nami spore wyzwanie dotyczące urządzenia tego wnętrza. Kawalerka jest bardzo wymagająca i nie każdy poradzi sobie z realizacją takiego projektu. Bardzo często na przestrzeni kilkunastu metrów kwadratowych musi znaleźć miejsce na sypialnię, kuchnię, pokój dzienny, łazienkę i przedpokój. Obecnie jednym z najmodniejszych trendów są wnętrza minimalistyczne i nowoczesne. W jakim kierunku jednak mają pójść osoby, które nie lubią modernizmu i które wolą na przykład meble kolonialne? Czy kawalerka na styl indyjski to dobre rozwiązanie?

Stoliki kawowe to podstawowe wyposażenie każdego salonu

stoliki kawowe

Tego rodzaju meble kojarzą nam się przede wszystkim z masywnością i bardzo ciemnymi kolorami. Oczywiście nie ma możliwości wstawienia do kawalerki przepastnych szaf, stołów, kredensów i komód. Jeżeli jednak do tego trendu podejdziemy z nowoczesnym pomysłem, to być może uda nam się stworzyć coś wyjątkowego? Dobrym na to przykładem może być antresola. Jeśli nasza kawalerka mieści się w starej kamienicy i jeśli tylko mieszkanie ma odpowiednią wysokość, to łóżka drewniane możemy umieścić właśnie na antresoli. Klasyczny mebel kolonialny będzie bardzo ciężki, ale jeśli wybierzemy mebel wystylizowany na ten nurt, to już jego waga będzie normalna i spokojnie będziemy mogli postawić go na zbudowanej antresoli. Na dole powstanie nam całkiem dużych rozmiarów wnęka. Tam w zależności od potrzeb będziemy mogli wstawić stoliki kawowe lub wygodną kanapę. Dzięki temu zabiegowi zaoszczędzimy sporo miejsca i w małej przestrzeni zaaranżujemy sypialnię i pokój dzienny.
Jeżeli mamy na myśli meble indyjskie, to jednocześnie widzimy sporo różnych kolorów i wzorów. Nasze kawalerki są zbyt małe, żeby dekorować je w ten sposób. Zamiast tego do ciemnych mebli dobierzmy białe lub szare ściany. Będzie to swoistego rodzaju połączenie nowoczesności z klasyką. Zdobione komody ładnie będą wyglądać na takim tle, a jeśli do tego zdecydujemy się na drewniane lub betonowe podłogi, to śmiało będziemy mogli mówić o nurcie industrialnym.