Jedzenie w bydgoskim przedszkolu

Każdy rodzic wie, jak ważne jest odżywianie dziecka w okresie jego wzrostu. Prawidłowa dieta zapewni im prawidłowy rozwój, mocne kości i zęby, dostarczy potrzebnych mikroelementów i witamin. Jedzenie w przedszkolu powinno być zdrowe.

Bydgoskie przedszkole dba o swoich podopiecznych.

przedszkoleDzięki temu, że będą dobrze odżywione, w przyszłości nie będą miały problemów zdrowotnych związanych ze złym odżywianiem czy niedożywieniem. Z tego względu bardzo ważna stołówka przedszkolna. To właśnie w przedszkolu dzieci spędzają większość swojego czasu od poniedziałku do piątku. Niektóre z nich są tam od śniadania do kolacji, więc to pokazuje jak ważne jest ich zdrowa dieta. Na co zwracać uwagę w przypadku jedzenia, które jest w przedszkolu? Przede wszystkim dziec powinny mieć urozmaicona dietę, w której zawierać się będą warzywa, owoce, chude mięso, ryby, nabiał, okazjonalnie jakieś słodkości, a zawierać mało tłuszczy, cukru i nadmiaru kalorii. Każde przedszkole ma swój jadłospis, choć są takie dania, które pojawiają się wszędzie, takie jak rosół, szwedzki stół na śniadanie, gdzie dzieci mogą sobie zrobić kanapki z serem, szybką, ogórkiem, pomidorem, czy jajkiem, kotleciki drobiowe. Bydgoskie przedszkole publiczne zazwyczaj serwuje dania kuchni polskiej, czyli takie, które dzieci jadają u siebie w domach. Królują zupy warzywne (pomidorowa, ogórkowa, jarzynowa, kapuśniak), kotlet schabowy z ziemniaczkami i surówką, czy klopsiki w sosie.

Takie dania lubi większość dzieci, ponieważ znają je z domu, kiedy przygotowują je rodzice. To sprawia, że nie grymaszą przy jedzeniu, a przedszkole w Bydgoszczy nie musi przygotowywać specjalnych posiłków dla niejadków.