Jakie są rodzaje napędów do zasuwy?

Tłoczenie betonu na wysokie kondygnacje budynków nie jest prostym zadaniem. Dzięki temu, że do dyspozycji przedsiębiorców pozostają specjalnie w tym celu zaprojektowane pompy, pracownicy nie muszą zajmować się ręcznym wnoszeniem mieszanek w taczkach i rozprowadzaniem ich, lecz wszystko odbywa się za pomocą siły wytworzonej przez maszyny.

Napędy do zasuwy mogą pracować bardzo długo

napęd do zasuwyWspomniana pompa do betonu może pracować tylko w sytuacji, w której poprawnie działa cały jej mechanizm. Głównym elementem, który odpowiada za to, iż mieszanka – niezależnie od jej gęstości – tłoczona jest na górę, jest tak zwana zasuwa, czyli zestaw przekładek, który napędzany jest siłownikami hydraulicznymi, czyli takimi, które wypełnione są specjalnym olejem. Całość z kolei napędzana jest przeważnie przez samodzielny agregat albo dzięki pracy silnika pojazdu, na którym zamontowano pompę wraz z podnośnikiem umożliwiającym dostarczenie mieszanki nawet w odległe miejsca. Takie sytuacje zdarzają się nie tylko podczas budowy domów. Jeżeli potrzebny nam jest nowy napęd do zasuwy to warto kupić zestaw dedykowany do naszego urządzenia. W trakcie stawiania wielkich obiektów infrastrukturalnych, na przykład mostów albo tam, na jednej budowie pracować może wiele maszyn tego typu jednocześnie, aby zaspokoić wysokie zapotrzebowanie na mieszankę betonu, jakie jest w danym miejscu.

Opracowanie tych maszyn znacznie przyspieszyło procesy budowlane, które kiedyś trwały całymi dekadami, a teraz odbywają się niezwykle szybko i czasem postęp widoczny jest praktycznie z dnia na dzień. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, gdyż wydajne napędy zasuw zapewniają bardzo szybką pracę takich maszyn, które są w stanie zapewnić wystarczającą ilość mieszanki do kontynuowania pracy.