Jakie podkłady kupować?

Misja wybrania odpowiedniego podkładu często kończy się niepowodzeniem, a wszystko przez wzgląd na sztuczne oświetlenie w drogeriach, które nie pozwala nam odpowiednio dopasować odcienia fluidu. Istnieją jednak podkłady, które możemy bez problemu dostosować, choć raczej to one dostosowują się do nas.

Podkłady idealnie dobrane do odcienia skóry

podkład dopasowujący się do skóryZ pewnością każda z nas niejednokrotnie spotkała się z problemem polegającym na dobraniu odpowiedniego odcienia podkładu. Dodatkowo sztuczne oświetlenie w drogeriach nie pomaga nam w podjęciu decyzji przy zakupie. Oczywiście mamy możliwość wzięcia ze sobą próbki i przetestowania w domu, ale po co, skoro istnieje inne i znacznie prostsze rozwiązanie tego problemu? Otóż podkład dopasowujący się do skóry może całkowicie rozwiązać nasz problem nawet wśród kobiet z wyjątkowo jasną karnacją. Wszystko za sprawą drobinek, które są napigmentowane nie jednym, a kilkoma odcieniami. Dzięki temu podkład znacznie lepiej wpasuje się w naszą cerę wyglądając naturalnie, a w zasadzie będąc wręcz niewidocznym. To z kolei jest zasługa nie tylko jego koloru, ale także wyjątkowo lekkiej formuły zdolnej zamaskować niedoskonałości jednocześnie nie tworząc na twarzy efektu maski. Lekka formuła takich podkładów ma jeszcze inne zalety, jak na przykład łatwość w aplikacji i rozprowadzaniu produktu na twarzy oraz fakt, że podkład ten nie podkreśla suchych skórek, co jest równie ważną cechą zwłaszcza w okresie zimowym. 

Nie zapominajmy jednak o odpowiedniej aplikacji podkładu na twarz, która zapewni nam optymalne rezultaty, a jednocześnie pozwoli na to, aby wszystkie cechy tego podkładu mogły odzwierciedlić się w praktyce. Aplikując podkład należy go wklepywać gąbeczką lub pędzlem o płaskiej końcówce, nigdy jednak nie należy go rozsmarowywać na twarzy.