Jakie auto można oddać na złom?

Jaki rodzaj samochodu można zezłomować? Odpowiedź brzmi – każdy, który nie nadaje się już do jazdy. Może to być zarówno samochód bardzo stary jak i samochód po wypadku. Można zezłomować też samochód, który jest tak popsuty, że jego naprawa jest już nieopłacalna. Wszystko w tym zakresie dzieje się w ramach rozsądku. Nikt nie zezłomuje przecież dobrego samochodu.

Co oznacza zezłomowanie auta?

auto złom mielecDecydując się na zezłomowanie samochodu musimy mieć świadomość, że nikt nie będzie się mógł nim już po drogach poruszać. W praktyce i w zgodzie z prawem nie można skasować samochodu, naprawić go i znowu go zarejestrować. A więc zezłomowanie samochodu warto dwa razy przemyśleć. Natomiast na złomowiskach ze starych samochodów wyciąga się sprawne jeszcze części i takowe można wpuścić do dalszego obrotu. Co oznacza zezłomowanie dla właściciela samochodu? Trzeba oddać na auto złom Mielec wszelkie dokumenty pojazdu, na którego zezłomowanie się decydujemy. Musimy oddać dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu, a samochód w tym samym momencie przestaje teoretycznie istnieć. Lecz nie wykreśli się z urzędów automatycznie. Właściciel złomowanego pojazdu musi się udać z dokumentami do urzędu, w którym dokonuje wyrejestrowania pojazdu. Dopiero po załatwieniu wszystkich formalności można powiedzieć, że nastąpiło zezłomowanie pojazdu. Każdy, kto ma niedziałające auto musi je cały czas ubezpieczać, dlatego ważne jest jego zezłomowanie i wykreślenie z urzędu.

Samo oddanie samochodu na złomowisko nie oznacza jeszcze, że samochód jest już zwolniony z opłacania za niego ubezpieczeń i opłat związanych z jego utrzymaniem. Dopiero po załatwieniu wszystkiego w urzędzie można powiedzieć, że auta nie ma i nie ma związanych z nim obowiązków. Złomowania można dokonać w punkcie do tego uprawnionym.