Jaki uchwyt do telefonu na rower wybrać

 

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie świat bez telefonu. To w nim przechowujemy najważniejsze informacje. Bardzo często służy nam za gps dzięki czemu możemy zapomnieć o zgubieniu się. Nic dziwnego, że również rowerzyści wykorzystali jego zastosowanie w swojej pasji. 

Wybór uchwytu rowerowego na telefon

uchwyt do telefonu na rowerBardzo często wielu rowerzystów korzysta podczas jazdy z telefonu. Służy on nie tylko do nawigacji, ale również pokazywania przebytej trasy oraz słuchania muzyki. Często to właśnie ona zachęca nas do dalszej jazdy i jest tłem podczas wykonywania tego sportu. Problemem, który pojawił się kiedy po raz pierwszy wsiedliśmy na rower z telefonem było jego przechowywanie. Strach przed rozbiciem ekranu bardzo często powstrzymywał nas przed zabraniem smartfona na wycieczkę. Dziś całe szczęście problem ten został rozwiązany przez uchwyt do telefonu na rower, dzięki któremu czujemy się bezpieczniej. Na co jednak zwracać uwagę przy wyborze tego odpowiedniego? Ważnym aspektem jest odporność na pył czy kurz. Równie ważne, aby był on wodoszczelny. Mocowanie łączące uchwyt telefonu z pokrowcem powinno być solidnie wykonane, aby telefon nie upadł nam podczas jazdy nawet po najbardziej stromych i ekstremalnych zboczach. Źle wykonany uchwyt będzie stanowić zagrożenie nie tylko dla telefonu, ale również nas samych kiedy odruchowo podążymy za wypadającym telefonem, nie zważając na ruch na drodze. Istnieją również uchwyty wyposażone w dodatkowy powerbank, dzięki czemu będziemy mogli bez obaw wybrać się na długie wycieczki.

Wybór odpowiedniego uchwytu na telefon do roweru w dużej mierze zależy od naszych wymagań. Jeśli trasy, które przebywamy są spokojne bez większych wzniesień, czy błotnistych odcinków, śmiało możemy postawić na najprostsze uchwyty, których podstawą jest jedynie solidne mocowanie.