Jaki kolor będzie pasował do altany?

W ubiegłym roku zastanawiałem się nad tym, w jaki sposób upiększyć mój ogród. Pomysł podsunęła mi koleżanka z pracy, która ostatnio ze swoim mężem wprowadzili się na obszary podmiejskie. Kupili domek z ogrodem. Postawili tam piękną altanę, która została inspiracją dla mojego ogrodu.

Drewniane altany w stylu naturalnym

altana z drewna na działkęWiele firm posiada różnego rodzaju altany. Mają one różne kształty. Jedne są okrągłe, drugie sześciokątne, z kolei trzecie kwadratowe. Ja wybrałem najtańszą – kwadratową. Problemem było to, że była ona zbudowana z drewna surowego i w związku z tym trzeba było ją w jakiś sposób zakonserwować, pomalować. Wiadomo, że czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, opady atmosferyczne, mrozy a nawet promienie słoneczne szkodzą drewnianym konstrukcją. Altana z drewna na działkę musi być zaimpregnowana bardzo dobrym lakierem. Jednakże lakiery do drewna mają różne kolory. Można je pomalować na wiele sposobów używając wielu kolorów. Widziałem wiele projektów. Moja narzeczona chciała, aby altana z drewna była pomalowana na biało. Moim zdaniem biały kolor nie będzie pasował do stylu ogrodu. W grę wchodzi tylko brąz. Tak, tylko, że brąz brązu nie równy. Są różne odcienie tej barwy. Teraz pytanie – jasny czy ciemny? No i tutaj z pomocą przyszła mi koleżanka z pracy. Najlepiej będzie jak altana będzie pomalowana bezbarwnym lakierem! Taka będzie wyglądała naturalnie i estetycznie. Ponadto taki styl jest w ostatnich latach najmodniejszy.

Mamy wiosnę, zaraz będę się zabierał do pracy w ogródku. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie, a prace z altaną nie sprawią wielu trudności. Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie doskonały. Elegancka altana na moją działkę to moje wielkie marzenie, ponieważ tam będę wieczorami odpoczywał i czytał książki.