Jaki bujak dla dziecka wybrać?

 

Bujak, leżaczek, czy jakkolwiek tego nie nazwać, jest to przedmiot, który jest bardzo użytecznym akcesorium dla dziecka, szczególnie kiedy jest ono jeszcze w fazie niemowlęcej. Jest to też rzecz, która znacznie ułatwia życie rodzicom wychowującym małe dziecko.

Dopasujmy bujak do potrzeb dziecka

bujak dla dzieciModeli bujaków na rynku jest bardzo dużo. Różnią się one pod względem ilości funkcji, które posiadają, wyglądu, użytych do ich produkcji materiałów i oczywiście ceny. Kupując po raz pierwszy bujak dla dzieci musimy brać pod uwagę to, czy kupujemy go dla niemowlaka czy już trochę większego dziecka. Bujaki bardzo często mają wiele dodatkowych opcji – mogą stać się np. przenośnym łóżeczkiem jeżeli odpowiednio go ustawimy np. kiedy dużo podróżujemy. Mając niemowlaka dobrze byłoby zaopatrzyć się w leżaczek, do którego możemy przymocować zabawki. Trzeba też zdecydować się na to czy bujak ma się kołysać automatycznie, czy to dziecko ma swoimi ruchami wprawiać go w ruch. Niektóre bujaki są nawet na tyle interaktywne, że wygrywają dziecku ciche melodyjki. Dziecko umieszczone w bujaku musi być zawsze zapięte! Więc materiał z jakiego wykonane są szelki jest również ważny. To od budowy i wieku naszego dziecka zależy jak mocne i szerokie powinny być takie zabezpieczające szelki. Na rynku dostępne są tez bujaki dla sporo większych dzieci, na których mogą siadać już o własnych siłach, jednak wtedy też to, o czym powinniśmy myśleć przede wszystkim to bezpieczeństwo dziecka.

Bujak to jedno z przydatniejszych akcesoriów kiedy wychowujemy małe dziecko, szczególnie dla mamy. W końcu oprócz opieką nad dzieckiem trzeba też się zająć domem, a więc bujak będzie idealnym rozwiązaniem by zabrać dziecko ze sobą np. do kuchni podczas przygotowywania obiadu.