Jaką bramę wjazdową zakupić?

Szukając nowej bramy wjazdowej w sklepach mamy do wyboru dwa podstawowe ich rodzaje. Pierwszy z modeli to ten tradycyjny rozwierany, czyli bramą którą otwieramy na prawo oraz na lewo. Drugi typ bram to te przesuwne, które z kolei otwiera się właśnie przesuwając po linii naszego ogrodzenia. Który typ bramy wybrać i dlaczego?

Nowoczesna brama wjazdowa

bramy wjazdowe śląskCzęść osób wymieniając bramę na nową automatycznie myśli o tradycyjnej bramie uchylnej, którą rozwiera się na boki. Był to jeszcze do niedawna jedyny na rynku model bram dlatego to on najczęściej wpada nam do głowy podczas chęci zakupu nowej bramy jako pierwszy. Jednak obecnie mamy możliwość zakupienia w podobnej cenie znacznie nowszego modelu, jeśli chodzi o bramy wjazdowe Śląsk to województwo w którym bez problemu znajdziemy ten nowoczesny typ bram nie bez powodu spotykany coraz częściej tak w gospodarstwach domowych, jak i w przypadku bram od na przykład magazynów, czy po prostu firm. Bramy przesuwne, bo to o nich mowa, są świetną alternatywą dla tradycyjnych bram zwłaszcza, gdy nie mamy zbyt dużego podwórka ponieważ nie zajmują one praktycznie w ogóle miejsca, ale to nie jedyna ich zaleta. Innymi jest chociażby łatwość ich otwierania zwłaszcza, gdy zamówimy model poruszający się na specjalnych szynach. Wówczas, aby otworzyć taką bramę wystarczy ją lekko popchnąć co jest znacznie szybsze aniżeli otwieranie i zabezpieczanie przed zamknięciem tradycyjnej bramy rozwieranej.

Oprócz tego, że bramy przesuwne nie zajmują dużo miejsca i są szybkie i proste w otwieraniu, mają jeszcze jedną ogromną zaletę, którą dostrzega się zwłaszcza zimą. Przez wzgląd na sposób otwierania bramy nie musimy codziennie odśnieżać naszego podjazdu tylko po to, aby móc otworzyć bramę. Ten fakt z pewnością docenią osoby, które na co dzień poruszają się autem do pracy czy chociażby po zakupy.