Jak zapobiegać korozji instalacji?

W niektórych typach instalacji przemysłowych i produkcyjnych bardzo dużą rolę odgrywa sprężone powietrze. Jest tak miedzy innymi w przypadku instalacji do produkcji substancji chemicznych, gdzie sprężarki są używane szczególnie często. Niestety jednak, jeżeli używane powietrze nie zostanie pozbawione wilgoci może to doprowadzić do rozwoju korozji w obrębie takiej instalacji.

Ile kosztuje osuszacz adsorpcyjny?

osuszacz adsorpcyjny cenaW bardzo wielu różnego typu instalacjach przemysłowych jak również produkcyjnych ogromną rolę odgrywa sprężarka. Jest ona konieczna aby generować sprężone powietrze, które jest potrzebne w danej instalacji do realizowania czynności produkcyjnych. Niestety sama sprężarka nie jest wyposażona w zdalne mechanizmy osuszające generowane przez nią sprężone powietrze. Stad tez tak często w przemyśle wykorzystywany jest osuszacz adsorpcyjny cena którego zależy głównie od wydajności danego modelu. Głównym zadaniem tego osuszacza jest osuszanie krążącego po danej instalacji sprężonego powietrza, tak, aby nadmierna wilgoć  w nim się znajdująca nie doprowadzała do skorodowania ważnych elementów danej instalacji. Dobry jakościowo osuszacz tego typu jest w stanie w krótką chwile obniżyć wilgotność w instalacji z poziomu 70 % do 20%,, co bardzo pozytywnie wpływa na działalność całej instalacji. Najlepszej jakości osuszacze adsorpcyjne składają się z dwóch oddzielnych kolumn, które działają  naprzemiennie. Dzięki temu urządzenie to może zachowywać stałą wydajność swojej pracy.

Zbyt duży poziom wilgotności jest bardzo niekorzystny dla działania niektórych instalacji, szczególnie tych używanych w przemyśle czy produkcji. W takim wypadku poleca się korzystanie ze specjalnych osuszaczy, które obniżą poziom wilgotności w instalacji do najbardziej korzystnego poziomu.