Jak zabezpieczyć rozdzielnię przed pożarem?

Pożary rozdzielni zdarzają się w przypadku, kiedy dochodzi do silnego przegrzania, czy zwarcia. Aby tego uniknąć, należy przeprowadzać regularną kontrole rozdzielni, za pomocą specjalnej kamery. W tym celu należy zatrudnić profesjonalistów z doświadczeniem, ponieważ tylko ich opinia będzie wiarygodna.

W jakim celu wykonuje się badanie termowizyjne?

sprawne badania termowizyjne rozdzielni elektrycznychW rozdzielniach elektrycznych czasami dochodzi do przegrzewania się elementów, lecz jest to niewidoczne gołym okiem. W celu sprawnego wykrycia takich sytuacji przeprowadzane są sprawne badania termowizyjne rozdzielni elektrycznych podczas których, na kamerze widać przegrzewające się elementy. Taka sytuacja świadczyć może o awarii lub niepoprawnym działaniu urządzeń. Aby dokonać przeglądu nie należy zaprzestawać pracy podłączonych urządzeń, ponieważ badanie kamerą można wykonać podczas ich pracy. Badanie to jest niezwykle istotne, ponieważ w pora wykryta usterka pomaga ją skutecznie usunąć, nie doprowadzając do poważniejszych awarii. Często przegrzewanie się elementów w rozdzielniach elektrycznych może prowadzić do pożaru, co stanowi wysokie ryzyko zagrożenia. Z tego względu regularne badania kamerą termowizyjną są takie ważne i powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych techników, którzy mają duże doświadczenie, poprawnie odczytają i zinterpretują wyniki. W celu poprawnej interpretacji wyników należy wziąć pod uwagę wiele czynników, np. lokalizację rozdzielni.

Bardzo ważne jest systematyczne przeprowadzanie kontroli, ponieważ dzięki temu można uniknąć poważnych awarii czy pożaru rozdzielni. Doświadczony technik za pomocą kamery termowizyjnej o dużej rozdzielczości zbada każdy, nawet najmniejszy element rozdzieli. Dzięki prawidłowej interpretacji wyników, będzie mógł odpowiednio zareagować.