Jak ułożyć kostkę z granitu?

Wraz z mężem zakupiliśmy dom ro remontu. Wszystkie prace remontowe wykonywaliśmy samodzielnie. Gdy tylko uporaliśmy się z budynkiem zaczęliśmy prace porządkowe wokół domu. Należało wykonać kilka prac porządkowych w ogrodzie oraz zrobić podjazd dla samochodów.

Kosta granitowa na podjazd

jak się układa kostkę granitowąOboje z mężem lubimy wyzwania. Zakup i remont domu na przedmieściach był właśnie takim wyzywaniem. Byliśmy dumni z tego że samodzielnie uporaliśmy się z wszelkimi pracami remontowymi. Gdy tylko odzyskaliśmy trochę sił zaczęliśmy prace porządkowe w ogrodzie i przy budynku. Mięliśmy w planach wykonanie podjazdu na nasze auta. Oczywiście chcieliśmy wykonać wszystko własnymi rękoma. Zakupiliśmy kostkę i zaczęliśmy zastanawiać się jak się układa kostkę granitową? Mąż znalazł w internecie poradnik jak krok po kroku samodzielnie wybrukować podjazd. Okazało się że nie jest to wcale takie trudne. Najpierw należy wykonać odpowiedniej wysokości wykop. Później należy sprawdzić jaki rodzaj gleby na której będzie kładziony bruk. Przy glinie konieczne jest wykonanie warstwy odsączającej. Później należy wysypać tłuczeń, który będzie stabilnym podłożem dla kostki. Dla większej trwałości między warstwy można położyć geowłókninę, która nie pozwoli na wypłukiwanie się kruszywa. Później należy użyć zagęszczarki która ustabilizuje całą powierzchnię. Następnie sypie się warstwę podkładową pod kostkę, to ta warstwa dobrze osadza kostkę. Po tych wszystkich czynnościach możemy zająć się układaniem kostki. Kostkę układamy w rzędach. Gdy skończymy należy wypełnić luki między nimi. Wykonuje się to za pomocą żwiru lub bardzo drobnego piasku. Gdy ten etap skończymy należy jeszcze raz użyć zagęszczarki to pozwoli wyrównać całą powierzchnię do jednego poziomu.

Układanie kostki jest zadaniem prostym, choć bardzo czasochłonnym. Przy przestrzeganiu wszystkich zasad ułożona kostka będzie służyć nam długie lata. Granit to naturalny materiał który nie traci koloru oraz jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia.