Jak działa skaler?

Nie dla wszystkich osób wizyty u dentysty są przyjemne, szczególnie, wtedy kiedy ma się duże problemy z zębami. Jednak wystarczy odpowiednie nastawianie. Ponadto obecnie coraz więcej firm tworzy sprzęty, które pomagają w lepszym leczeniu jamy ustnej i przede wszystkim w mniej bolesny sposób.

Czym jest skaler?

skaler ultradźwiękowyZ kamieniem na zębach zmagają się wszystkie osoby. Zazwyczaj nie da się tego uniknąć. Jeśli ma się taką dolegliwość najlepiej udać się do dentysty na skaling. Jest to zabieg, podczas którego usuwa się kamień nazębny, który najczęściej gromadzi się nad a także pod dziąsłami. Należy robić to regularnie, ponieważ takie miejsca są najczęściej siedliskiem bakterii. Jeśli się o tym zapomni mogą rozwinąć się choroby dziąseł, które nie są przyjemne. Podczas takich zabiegów przez dentystów używany jest najczęściej skaler ultradźwiękowy. Jest to nowoczesny sprzęt, który stał się bardzo popularny. Przede wszystkim po usunięciu całego kamienia występuje mniejsze krwawienie. Co więcej, urządzenie to jest bardzo wydajne i dokładne. Dzięki temu pacjenci są bardzo zadowoleni z efektów. Ponadto skaler zapewnia im również większy komfort. Co przekłada się również na lepsze samopoczucie. Urządzenie to działa na zasadzie drgań, które samo generuje. Mają one bardzo dużą częstotliwość, która czasami dochodzi nawet do kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Oczywiście wyróżnia się dwa rodzaje skalingu. Podczas pierwszego z nich, czyli naddziąsłowego usuwa się kamień nazębny. Z kolei w trakcje drugiego, czyli poddziąsłowego usuwa się kamień, który znajduje się poniżej linii dziąsła.

Dbanie o zęby jest bardzo ważne, w związku z tym należy robić to regularnie. Dzięki temu utrzyma się jamę ustną w dobrej kondycji. Co łączy się z tym, że będzie się również dobrze prezentować. Sam zabieg skalingu nie jest skomplikowany ani bardzo kosztowny, w związku z tym każdy powinien się na niego udać.