Izolacja fundamentów dobrymi środkami

Na fundamentach opiera się cały budynek, dlatego dbanie o to, by były solidne jest czymś zupełnie normalnym. Podczas budowy domu można pomyśleć o środkach, które mają posłużyć jako izolacja od wody. W ten sposób fundament nie będzie pękał, ani rozpadał się. Jest to naprawdę bardzo dobra opcja, bez względu na to, czy nasza działka jest wilgotna, czy też poziom wód gruntowych jest bardzo głęboko.

Dobry środek do izolacji fundamentów

jaki środek do izolacji fundamentówJako doświadczony budowlaniec często otrzymuje pytania na temat fundamentów. Jeżeli klienta interesuje, jaki środek do izolacji fundamentów najlepiej użyć, ja preferuje głównie dwa. Pierwszy z nich to środek, który wlewamy bezpośrednio do betonu, jeszcze na etapie mieszania go w betoniarce. Środek ten ma sprawić, że struktura betonu będzie bardziej zwięzła i nie przedostanie się do niego woda przez pory. Drugi środek izolacji betonu jest bardziej fizyczny. Jest to specjalna folia, która wykłada się powierzchnię do zalania. Dzięki jej składowi chemicznemu nie rozłoży się w glebie i przez bardzo długi czas będzie chronić nasz fundament przed zalaniem. Każdy, kto skorzystał z takiej folii podczas kopania fundamentów wie, ze nie ma szans nawet na to, aby woda przedostała się do piwnicy. Trwałość takiego środka to osiemdziesiąt lat, lecz jak mówią eksperci, w rzeczywistości może być ona nawet dwukrotnie dłuższa.

Takie metody są najlepsze, dlatego poleca je większość budowlańców. Trzeba przyznać, że z folii korzystano już dawniej. Jest jednak spora różnica pomiędzy nową folią, ponieważ ona się nie rozłoży w glebie. Starsze typy folii po rozkładzie zaczęły przepuszczać wodę. Zawsze można jeszcze wykonać izolację piwnicy od wewnątrz, ale nie powinno to być nam potrzebne w przyszłości. Tyle izolacji wystarczy.