Innowacyjne rozwiązania – biostymulatory roślin ozdobnych

 

Biostymulator wzrostu roślin ozdobnych pomaga rozwiązać jeden z najważniejszych w tej chwili problemów w agronomii – negatywny wpływ czynników stresowych na roślinę. Środek ten spełnia jednocześnie kilka ważnych funkcji – przede wszystkim jest ochroną przed niekorzystnymi wpływami środowiska.

Jak stosować stymulator wzrostu roślin ozdobnych?

innowacyjne stymulatory wzrostu roślin ozdobnychInnowacyjny biostymulator w przeciwieństwie do dotychczasowych stymulatorów wzrostu roślin, ma szersze spektrum działania biologicznego i nie ma niekorzyści pod względem specyficznego mechanizmu działania. Przyspiesza wzrost i rozwój roślin ozdobnych, zwiększa ich produktywność, tworzy plony o wyższej jakości. A jak się go stosuje? Nasiona warzyw moczone są w szklanych, emaliowanych, polietylenowych pojemnikach, a także w pojemnikach ze stali nierdzewnej. Zaleca się obróbkę roślin wegetatywnych poprzez opryskiwanie przy użyciu wszystkich rodzajów i systemów opryskiwania, pistoletów natryskowych i innych narzędzi ręcznych. Roztwór roboczy regulatora wzrostu roślin przygotowuje się bezpośrednio przed użyciem. Wodę wlewa się do pojemnika, dodaje się wymaganą ilość regulatora wzrostu, dodaje się wodę do obliczonej objętości, roztwór miesza się przez 2-3 minuty i roztwór jest gotowy. Innowacyjne stymulatory wzrostu roślin ozdobnych najlepiej jest stosować w godzinach porannych lub wieczornych przy bezwietrznej pogodzie lub przy prędkości wiatru nie większej niż pięć metrów na sekundę. Wówczas nie wpłynie na inne rośliny, które nie potrzebują tego środka.

Innowacyjny biostymulator wzrostu roślin działa intensywnie na rozwój roślin ozdobnych. Sprawia, że są odporne na choroby i stres wywołany czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo prowokuje i wzmaga kwitnienie, poprawia jakość i ilość plonu. Jest to niezbędny składnik, który pomaga w pracy współczesnym ogrodnikom.