Innowacyjne izolacje z pianki

Czy wiesz, że aż 25% ciepła traci budynek, który nie posiada odpowiedniej izolacji dachu? Nic tak nie zapewni poczucia ciepła, komfortu a zarazem oszczędności kosztów związanych z ogrzewaniem budynku jak jego odpowiednie ocieplenie. Innowacyjnym sposobem ocieplania poddasza, stropów czy ścianek działowych jest natryskiwanie piany termoizolacyjnej.

Dlaczego warto wybrać izolację z pianki?

izolacja piankąPrzede wszystkim izolacja pianką jest bardzo szybka. W ciągu jednego dnia roboczego można pokryć pianką około 250m2. Pianka daje nam niemalże 100% szczelności. Z łatwością przykleja się do wszystkich rodzajów powierzchni. Możemy położyć ją w miejscach trudno dostępnych dzięki czemu eliminujemy powstawanie mostków termicznych. Nie musimy obawiać się, że zacznie się odklejać. Jest na tyle elastyczna, że nie pęka podczas pracy budynku. Ponadto nie pyli dlatego jest przyjazna nawet dla alergików. Chroni budynek nie tylko przed utratą ciepła ale również zapobiega dostawaniu się do wnętrza budynku chłodnego bądź latem gorącego powietrza. Dzięki małej chłonności wody i dużej przepuszczalności powietrza nie tworzy efektu termosu pomimo tego, że gwarantuje szczelność. Ta sama zasada jest wykorzystywana chociażby w produkcji odzieży outdoorowej. Dzięki tej zasadzie mamy zapewniony komfort i ciepło. Izolacja pianką to technologia ocieplania budynków XXI wieku. Nie wymaga dodatkowego zastosowania foli paroizolayjnych. Wyjątkiem są sauny lub łazienki.

Badania wykazują, że ocieplenie standardowymi izolacyjnymi o grubości 20 cm dają gorsze rezultaty ocieplenia niż izolacja z pomocą pianki o grubości 7 cm. Warto też wiedzieć, wykonawcy tego typu izolacji udzielają gwarancji nawet na 20 lat. Jest to też dowód na trwałość i efektywność tej metody izolacji.