Idealna butelka dla noworodka

Mamy, które chcą wybrać odpowiednią butelkę dla swojego dziecka muszą przede wszystkim patrzeć na pojemność butelki, która jest uzależniona od tego w jakim wieku jest dziecko. Zakup butelki dla niemowlaka może wydawać się prosty, ale obecnie na rynku jest tyle różnorodnych produktów, że dla rodziców może być to kwestia problematyczna.

Odpowiednia butelka dla malucha

jaka butelka dla noworodkaJaka powinna być butelka dla nowo narodzonego dziecka? Często zadajemy sobie pytanie jaka butelka dla noworodka będzie  idealna i czym powinna się charakteryzować? Warto prawidłowo dobrać butelkę, ze względu na to , że  specjalna konstrukcja smoczka i butelki pozwala dziecku od razu zaakceptować zmianę – wspiera przejście z piersi na smoczek i z powrotem. Co umożliwia butelka?  Butelka umożliwia ssanie, połykanie i oddychanie w dokładnie taki sposób jak podczas karmienia piersią. W momencie kiedy dziecko przestaje ssać, wypływ mleka zatrzymuje się. Warto wybrać taką  butelkę, która nie zaburza odruchu ssania dziecka, ponieważ mleko płynie tylko wtedy, gdy dziecko zbuduje odpowiednie podciśnienie. Taka sytuacja występuje jak podczas pobierania pokarmu z piersi, dziecko może ma możliwość ssania, robić przerwy i oddychać w naturalnym rytmie, tworzyć na własny użytek podciśnienie ruchami żuchwy i języka, zachować naturalny rytm ssania. Butelka powinna być więc bardzo dobrze dopasowana, aby spełniać swoją rolę.

 Warto jest zastanowić się jaka butelka dla niemowlaka będzie najlepsza? Wybór jest o tyle ciężki, że poszczególne modele butelek dla niemowląt różnią się nie tylko kształtem czy kolorem, ale i bardziej technicznymi szczegółami, które mogą mieć znaczny wpływ na przebieg karmienia malca. Jeżeli chcemy właściwie wybrać dokonać, warto poznać możliwości współczesnych butelek do karmienia.