Historia włókniarzy a endokrynologia w Łodzi

Polska jest krajem bogatym w cenne zabytki, które opowiadają o historii naszego kraju. Reprezentantem zabytków przemysłowej architektury jest Łódź, na terenie której znajduje się Biała Fabryka stanowiąca muzeum włókiennictwa.

Gdzie w Łodzi przyjmuje endokrynolog

endokrynologFabryka z budynkiem Starej Kotłowni stoi pośrodku wielkiego dziedzińca, wyróżnia się wysokim kominem, dwiema wieżami kurzowymi które pomagały uwolnić hale przędzalni od wszechobecnego kurzu bawełnianego. Biała Fabryka mieści się na ulicy Piotrkowskiej, gdzie obecnie znajdują się ośrodki zajmujące się inną formą działalności, związaną np. ze służbą zdrowia. Znajdziemy na tej ulicy przychodnie zdrowia świadczące usługi medyczne i zatrudniające lekarzy o specjalnościach np. endokrynolog – Łódź i ginekolog. Kardiolog w Łodzi przyjmuje pacjentów również na ulicy Piotrkowskiej. Natomiast medycyna pracy w Łodzi znajduje się w kilku różnych miejscach tego miasta. Wspominając włókniarzy, nasuwa się myśl, że w czasach kiedy oni wykonywali pracę, służba zdrowia nie była taka dostępna, gdyby wtedy medycyna pracy w Łodzi działała tak jak teraz, nie byłoby tylu śmiertelnych wypadków i kalek pozostawianych bez środków dożycia. Innym ciekawym zabytkiem jakim może poszczycić się Łódź jest Muzeum Miasta Łodzi które mieści się w dawnym Pałacu łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego. Pałac eksponuje przepych i bogactwo, rzadko spotykane dzieła sztuki. W tym miejscu snuje się opowieść o historii i kulturze miasta oraz o jego niezwykłych mieszkańcach, związanych z muzyką, literaturą, teatrem i plastyką. Muzeum mieści się na ulicy Ogrodowej, w sąsiedztwie poradni zdrowia opiekujących się pacjentami. Poradnie zapewniają konsultacje medyczne u lekarzy specjalistów takich jak ginekolog czy endokrynolog. Kardiolog w Łodzi jest również dostępny na tej ulicy i można zapisać się na wizytę.

Medycyna pracy w Łodzi też świadczy usługi w poradni na Ogrodowej, nie ma problemu z zamówieniem wizyty i wykonaniem potrzebnych badań. I tak historia łączy się z teraźniejszością, a bieda z bogactwem.