Higiena brody

Posiadanie brody to nie taka łatwa i fajna sprawa, jak wielu może się wydawać. Przede wszystkim to nie tak, że brodę maja ludzie, którym się nie chce jej golić, bo czasami z brodą i jej pielęgnacja jest więcej zamieszania i roboty, aniżeli bez niej, dlatego bilans wcale nie wychodzi dodatnie, na korzyść posiadających brodę. O brodę trzeba dbać, tak, jak myjemy włosy, tak też broda nie może zostać pozostawiona sama sobie. Jak wobec tego dbać o brodę?

Dbałość o brodę

olejki do brodyPrzede wszystkim jeżeli mamy już dłuższą brodę, to warte rozważenie będzie kupienie szamponu i brody i po prostu mycie tej naszej brody regularnie. Niestety, ale jest to konieczne, jeżeli chcemy być modni i chcemy wyglądać fajnie, bo warto zaznaczyć, że noszenie brody jest ostatnio w modzie. Wracając do pielęgnacji, to szampon to jednak nie wszystko. To jest podstawa i jest on bardzo ważny, ale potrzebne będą również olejki do brody. Potrzebne one będą głównie z tego względu, żeby w dobrym stanie utrzymywać włosie, jego stan. Przecież nie wystarczy mieć brodę, zaniedbaną i brzydką, a trzeba mieć brodę ładną, trzeba o nią dbać, dbać o jej wygląd o jej stan i o to jak wygląda. W końcu taka broda tworzy część naszego wizerunku, tworzy obraz nas i zmienia nasz wygląd, bo broda bardzo wiele zmienia, dlatego podejmijmy świadomie decyzje o jej zapuszczeniu i noszeniu.

Brodę ma każdy mężczyzna, a raczej może mieć każdy mężczyzna, choć nie każdy powinien ja mieć, bo nie każdy umie o nią zadbać i nie każdy dobrze w niej wygląda, dlatego na przyszłość, jeżeli będziemy chcieli nosić brodę to zastanówmy się, czy to dobra decyzja, czy będziemy w stanie poświęcić tyle czasu na jej pielęgnację, ile będzie trzeba, ile to będzie konieczne. Przemyślmy tą decyzję dobrze i podejmijmy ja dobrze.