Hale sportowe – specyfikacja podłóg

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że obiekty sportowe muszą być odpowiednio przygotowane do odbywających się w nich zajęć. Należy kierować się określonymi z góry normami i zawsze ich przestrzegać. Stworzono je również w kontekście wymagań, co do rodzaju podłóg w tych specyficznych miejscach. Są one bardzo potrzebne. Choćby po to, by zabezpieczyć podłoże przed zniszczeniem.

Wykorzystywanie legarów w podłogach

podłogi sportowe na legarach na haliPodłoga w obiektach sportowych musi być odporna na zarysowania i ścieranie. Ponadto musi charakteryzować się odpowiednim stopniem elastyczności. Ma to szczególne znaczenie dla osób ćwiczących. Dzięki temu są mnie narażeni na kontuzje stawów oraz kości, na przykład podczas wyskoków. Dość dobre rozwiązanie stanowią podłogi sportowe na legarach na hali. Są one specjalnym rodzajem desek, które układa się na stropowych belkach. Opcjonalnie wykorzystuje się cegły lub wylewki betonowe. W takim przypadku z całą pewnością gwarantowana jest odpowiednia akustyka, izolacja termiczna i odporność na uszkodzenia podłogi. Na korzyść przemawia poza tym wspomniana wyżej elastyczność podłoża. Wówczas odbijanie piłki wiąże się z większym komfortem dla każdego zawodnika. Poza halami sportowymi, takie podłogi sprawdzą się na kortach do gry w squasha, siłowniach, czy salach, w których przeprowadzane są zajęcia korekcyjne. Oczywiście producenci oferują jeszcze inne rodzaje podłóg, które mają wiele zalet.

Istnieje model podłogi, która jest połączeniem dwóch rodzajów. Nazywa się go kombinowanym, ponieważ czerpią zalety z podłogi lagerowanej oraz punktowo-elastycznej. Całość wypada bardzo dobrze, zwłaszcza gdy zastosuje się ją w miejscach, w których uprawia się różne dyscypliny sportowe. Wówczas wszystko ze sobą idealnie współgra i prezentuje się nienagannie przez dłuższy czas.