Grafologia jako pomysł na zawód

Nigdy nie planowałam pracować jako biegły grafolog. Zawsze interesowała mnie literatura, lubiłam czytać, byłam stałą bywalczynią lokalnej biblioteki, więc interesowało mnie badanie pisma i jak ludzie się przez nie wyrażają, jednakowoż taka praca nigdy mnie nie interesowała.

Biegły grafolog może być świetnym pomysłem na swoją przyszłość – o ile się nadajesz!

grafologSwoją przyszłość wiązałam raczej z nauczaniem języka polskiego lub wykładaniem podstaw średniowiecznych manuskryptów mnichów benedyktyńskich, niż z grafologią. Jednak życie chciało inaczej. Kiedy kończyłam studia wiedziałam już, że idzie niż demograficzny, więc ciężko będzie znaleźć pracę w szkole, a poza tym trudno będzie skompletować grupę kilkunastu osób potrzebnych do otworzenia kursu na uczelni, bo niewielu studentów interesują przemyślenia mnicha na temat modlitwy i medytacji, służenia wiernym i przepisywaniem ksiąg. Zapewne zajęcia dotyczące leczniczych nalewek z alkoholu cieszyłyby się większa popularnością, ale na taki kurs nie zgodziłby się rektor. Pozostała więc grafologia. Miałam już jakie podstawy wyniesione ze studiów i mogłam zapisać się na warsztaty uwzględniające badanie pisma. Pierwsze warsztaty stanowiły wstęp do nauki zawody. Wykładowcy tłumaczyli nam jak i czym porównywać pismo, co oznacza, gdy osoba pisze litery pochylone w prawo, krzywe, zawijane, nie stawia kropeczki nad ,i”, zostawia duży lub mały margines, pisze w różnych odstępach czy niechlujnie, używa cyfr arabskich lub rzymskich – biegły grafolog musi to wszytko wiedzieć.

Druga część warsztatów miała charakter praktyczny i stanowiła analizę dwóch próbek tekstu napisanych przez naszych wykładowców. Jednym poszło lepiej, innym gorzej, ale nauczyciele tłumaczyli, że to dopiero początek. Zanim biegły grafolog będzie mógł pracować samodzielnie najpierw musi pracować dla kogoś. Znalazłam więc kogoś takiego i teraz grafologia to mój zawód, a badanie pisma to codzienność.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat odwiedź nas na: www.e-grafolog.pl