Gdzie wykorzystuje się płyty HDF?

Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, można estetycznie wykończyć nawet te elementy, których zadaniem jest przede wszystkim nie wyglądać, a stanowić stabilną podstawę. Dużo ludzi uważa, że elementy meblowe albo będą ładnie wyglądały, albo będą stabilne, jeżeli mówimy o drewnopochodnych materiałach. Warto sprawdzić, jak jest naprawdę.

Płyty HDF można wykończyć nakładając lakier

płyta lakierowana hdfFabryki meblowe pracują obecnie na pełnych obrotach. Liczba nowych sprzedanych mieszkań jest bardzo wysoka, a co za tym idzie, rośnie tez liczba sprzedawanych mebli. Bardziej wymagający klienci chcą posiadać meble, które będą indywidualnie zaprojektowane specjalnie dla nich. Często też produkuje się różne meble użytkowe. W obu rozwiązaniach zastosowanie znajduje płyta o wysokiej gęstości. W meblach użytkowych często ma ona charakter surowy, gdyż to jest wystarczające wykończenie, a liczą się przede wszystkim jej doskonałe parametry techniczne. W przypadku mebli domowych, taką płytę można pokryć lakierem bezbarwnym, co znacznie podnosi jej walory estetyczne, nadaje jej połysku oraz gładką strukturę, która jest atrakcyjna dla oka. Jeżeli interesuje nas płyta lakierowana HDF to można ją kupić w pobliskim salonie meblowym. Wykorzystać ją możemy na wiele różnych sposobów, od konstrukcji mebli użytkowych, na przykład do garażu, po wykończenie stabilnych szafek w naszym salonie.

Mnóstwo ludzi decyduje się na wybór bardziej solidnych materiałów, szczególnie, że można je wykończyć w sposób zapewniający odpowiednią prezencję, dzięki czemu taka płyta będzie mogła stanowić nawet podstawowy budulec naszych mebli. Zastąpimy nim niezwykle drogie i wymagające lite drewno, a dzięki zastosowanej żywicy odpowiednio zabezpieczymy się przed wchłanianiem wilgoci przed meble.