Galwanizacja części rowerowych

Po śmierci mojego dziadka, obiecałem babci, że pomogę jej uprzątnąć garaż po zmarłym. Chciałem zabrać się za porządki zaraz po pogrzebie, jednak babcia wierzyła w jakieś przesądy, że nie można ruszać rzeczy zmarłego przez rok po śmierci i całkiem o tym zapomniałem.

Cynkowanie na wysoki połysk

galwanizernia bydgoszczZ powodu wprowadzonych obostrzeń, oraz obaw mojej małżonki, postanowiliśmy spędzić urlop w tym roku w Polsce. Uznałem, że to świetna okazja, żeby odwiedzić babcię i spędzić trochę czasu na wsi, z dala od zgiełku miasta. Kiedy zadzwoniłem do babci z pytaniem, czy moglibyśmy, przyjechać do niej z Urszulą, bardzo się ucieszyła i przypomniała mi, że obiecałem jej pomóc. Myślałem, że poradzę sobie ze sprzątaniem w góra dwa dni, a resztę urlopu spędzę wypoczywając na łonie natury. Na miejscu okazało się, że dziadek w ostatnich latach życia zaczął gromadzić mnóstwo przedmiotów. Porządki zajęły mi dwa razy dłużej, niż zakładałem. Jednak, wśród sterty śmieci odnalazłem prawdziwy skarb – kolażówkę z czasów Polski Ludowej. Nikt nie wiedział, skąd się tam wzięła. Babcia pozwoliła mi ją wziąć, bo jej nie była do niczego potrzebna. Rower był w dość opłakanym stanie, wymagał położenia nowego lakieru i chromowania części elementów. Wpisałem w wyszukiwarce w telefonie „galwanizernia bydgoszcz”, żeby znaleźć firmę specjalizującą się w galwanizowaniu, do której będę mógł podwieźć części roweru, od razu po drodze do domu. Udało mi się znaleźć jedną, która przyjmuje zlecenia, niezależnie od ich wielkości. Na stronie internetowej był podany adres.

Części do kolażówki były gotowe do odbioru już po kilku dniach. Wymyśliłem sobie, że rower pomaluję na ciemny brąz, więc żeby pasowały do niego metalowe części, poprosiłem o cynkowanie na złoty kolor. Galwanizacja nadała częściom piękny połysk.