Ekologiczne mydło do włosów

Wiele z nas narzeka na słabe, cienkie i rozdwojone włosy. Kobiety przez podążanie za modą niszczą sobie włosy częstą koloryzacją czy zabiegami chemicznymi, które mają na celu wyprostowanie lub skręcenie kosmyków. Włosy latami traktowane środkami chemicznymi są trudne w pielęgnacji.

Mycie włosów mydłem

mydło do włosówSama przez długi czas borykałam się z problemem przetłuszczających się, słabych i wypadających włosów. Przez częste zmiany koloru, trwałe prostowanie moje włosy były bardzo zniszczone, łamliwe i nieprzyjemne w dotyku. Do tego straciły swój blask i stały się bardzo matowe. Aby poprawić ich kondycję postanowiłam zmienić swoje nawyki pielęgnacyjne. Przede wszystkim zaprzestałam częstego farbowania włosów oraz przestałam używać tylu kosmetyków. Początki były trudne włosy bardzo szybko zareagowały na zmiany, jakie wprowadziłam. Przetłuszczały się jeszcze szybciej. Na jednym z blogów przeczytałam, że taka detoksykacja włosów to długi proces, a włosy oddają całą chemię, jaką pochłonęły, przez to w pierwszych etapach ma się wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Następnie należy używać jak najmniej kosmetyków, ograniczyć szampony z sylikonem i innymi składnikami, które wnikają w strukturę włosa. Musiałam zatem kupić szampon, który będzie miał jak najmniejszy skład, aby oczyścił moje włosy. Na blogu wyczytałam o coraz bardziej popularnych mydłach do włosów. Mydło do włosów to kolokwialnie mówiąc szampon w kostce. Przez swój naturalny skład, delikatnie myje i oczyszcza włosy. Jest prosty w użyciu, a jedna kostka równa się jednej butelce szamponu. Więc jest to również rozwiązanie dla osób, które w swoje życie wdrążają ekologię. Zainteresowana tym tematem sama postanowiłam spróbować. W sklepie internetowym zakupiłam mydło do włosów i czekałam niecierpliwie na efekty.

Od czasu kiedy zaczęłam używać mydła do mycia, moje włosy odżyły. Stały się bardziej puszyste i przyjemne w dotyku. Mycie mydłem okazało się bardzo proste i oszczędne, a jedna kostka faktycznie starcza na cały miesiąc. Taki szampon można zapakować do kosmetyczki bez problemu.