Dzierżawa automatu sprzedającego

Popularne automaty do prowadzenia sprzedaży, przyszły do nas już wiele lat temu ze Stanów Zjednoczonych, ponieważ to tam powstały i odniosły wielki sukces. W Polsce nie ma ich zbyt wiele i najczęściej spotykamy je w miejscach publicznych. 

Jak wygląda automat vendingowy? 

automaty sprzedające dzierżawaW Ameryce Północnej za pośrednictwem automatów vendingowych są sprzedawane przekąski, kanapki, napoje zimne i gorące, drobny sprzęt elektroniczny, czy nawet leki wydawane bez recepty. Amerykanie oszaleli na ich punkcie i robią w nich zakupy siedem dni w tygodniu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. W Polce ich popularność dopiero rośnie i corza więcej przedsiębiorców decyduje się na taki sposób prowadzenie sprzedaży. Jeżeli interesują nas automaty sprzedające dzierżawa jest jednym z warunków na jakich można z nich korzystać. Można je tez wynająć, albo kupić nowe modele. Jednak więcej osób jest zainteresowanych dzierżawą, bo może ona być na czas określony, lub nieokreślony, a jedynym stałym kosztem jest ustalony comiesięczny czynsz. Zakup nowego urządzenia wiąże się ze sporym wydatkiem, gdyż nowy automat kosztuje od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Osoba dzierżawiąca zobowiązuje się płacić czynsz na rzecz firmy dzierżawiącej, a wszelkie naprawy i koszty związane z jej użytkowaniem leżą po stronie użytkownika. Automaty wendingowe wyglądają jak duże lodówki z przeszklonymi drzwiami, przez które dokładnie widać ich zawartość. Najpopularniejsze są automaty mieszane do sprzedaży napojów i przekąsek. 

Na rynku działa kilka firm zajmujących się sprzedażą, dzierżawą i wynajmem maszyn vendingowych. Służą one kompleksową poradą i pomocą w wyborze najlepszego modelu, który spełni nasze oczekiwania i będzie pasował do oferowanego asortymentu.